چین برای حفظ رشد اقتصادی خود به ایران نیاز دارد

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: چین برای اینکه رشد اقتصادی خود را حفظ کند، به ایران به‌ویژه در حوزه نفت، گاز و... نیاز دارد.

فریدون عباسی در خصوص سفر رئیس‌جمهوری و هیئت همراه به چین به خبرنگار شانا گفت: چین برای اینکه رشد اقتصادی خود را حفظ کند، به ایران به‌ویژه در حوزه نفت، گاز و برخی محصولات معدنی نیاز دارد.

وی افزود: سفرهای مختلفی توسط مقام‌های کشور به چین انجام شده است و امروز به این نقطه رسیدیم که در سطح نخست اجرایی کشور این ملاقات‌ها انجام می‌شود تا پیرامون مباحث اقتصادی و سیاسی که قبلاً راجع به آنها جمع‌بندی شده، نتیجه‌گیری نهایی صورت گیرد و به توافق‌های جدید و امضای قراردادهایی پیرامون توافق‌های پیشین بینجامد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس اظهار کرد: ایران و چین می‌توانند شریک‌های راهبردی خوبی برای یکدیگر باشند، زیرا در منطقه نیز مسائل مشترکی دارند.

شایان یادآوری است که رئیس‌جمهوری اسلامی‌ ایران عصر دیروز (دوشنبه، ۲۴ بهمن‌ماه) در صدر هیئتی بلندپایه از مقام‌های سیاسی و اقتصادی و به دعوت رسمی «شی جین پینگ» همتای چینی خود عازم پکن شد. در این سفر جواد اوجی، وزیر نفت نیز به‌عنوان یکی از اعضای هیئت دولت، رئیس‌جمهوری را همراهی می‌کند.

کد خبر 469104

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =