واحد دوم ASU2 شرکت دماوند انرژی عسلویه به‌طور رسمی به بهره‌برداری رسید

واحد دوم از مجموعه ASU2 (واحد هوای فشرده) و پست ۴۰۰/۲۳۰ کیلوولت شرکت دماوند انرژی عسلویه با دانش و فناوری روزآمد و استفاده از پیشرفته‌ترین ماشین‌آلات به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار اعزامی شانا به استان بوشهر، سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری امروز (پنجشنبه، یازدهم اسفندماه) در سفر به استان بوشهر، واحد دوم از مجموعه ASU2 (واحد هوای فشرده) شرکت دماوند انرژی عسلویه را به صورت ویدئوکنفرانسی به بهره‌برداری رساند.

واحد دوم از مجموعه ASU2 شرکت دماوند انرژی عسلویه با دانش و فناوری روزآمد و استفاده از پیشرفته‌ترین ماشین‌آلات به تولید رسید.

براساس این گزارش، با بهره‌برداری از این پروژه راهبردی با ظرفیت تولید ۷۲ هزار و ۵۰۰ نرمال مترمکعب اکسیژن، ۱۱ هزار نرمال مترمکعب نیتروژن، ۶ هزار و ۷۰۰ نرمال مترمکعب هوای ابزار دقیق و ۳ هزار و ۴۰۰ نرمال مترمکعب هوای سرویس، زمینه تأمین اکسیژن مورد نیاز شرکت‌های متقاضی این محصولات در فاز دوم پتروشیمی منطقه پارس مهیا شد.

عملیات اجرایی شرکت دماوند انرژی عسلویه (پتروشیمی دماوند)، به‌منظور تأمین یوتیلیتی‌های متمرکز فاز دوم مجتمع‌های پتروشیمی عسلویه از سال ۱۳۹۰ آغاز شد که شامل نیروگاه برق و بخار با ظرفیت تولید ۲۰۰۰ مگاوات برق و ۱۸۹۰ تن بخار در ساعت، واحدهای هوا با ظرفیت ۶۰۵ هزار نرمال مترمکعب در ساعت تولید اکسیژن، نیتروژن، هوای ابزار دقیق و هوای سرویس، واحد شیرین‌سازی و تولید آب‌های صنعتی با ظرفیت ۴۰۰ هزار مترمکعب در روز، حوضچه آبگیری از آب دریا با ظرفیت ۸۰ هزار مترمکعب در ساعت، واحدهای تصفیه پساب‌های صنعتی و زباله سوز و واحد آفسایت است.

به گزارش شانا، رئیس‌جمهوری صبح امروز در سومین مقصد از دور دوم سفرهای استانی دولت مردمی با استقبال غلامعلی صفایی بوشهری، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه بوشهر و احمد محمدی‌زاده، استاندار بوشهر از طریق فرودگاه خلیج فارس عسلویه به‌منظور سفری دو روزه و برای بهره‌برداری از پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی و چند طرح توسعه‌ای صنعت نفت وارد استان بوشهر شد.

افتتاح آب‌شیرین‌کن شماره ۲ بوشهر، دیدار با مردم این شهر و مردم شهرستان خورموج، دیدار با علمای شیعه و اهل سنت استان بوشهر، نشست تخصصی با سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی استان بوشهر و شرکت در نشست توسعه و سرمایه‌گذاری استان بخشی از برنامه‌های سفر دو روزه رئیسی به استان بوشهر است.

وزیر نفت، علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو، بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، احمد وحیدی وزیر کشور، پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان، محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور و غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس‌جمهوری، رئیسی را در این سفر همراهی می‌کنند.

رئیس‌جمهوری همچنین در پایان این سفر در نشست خبری با اصحاب رسانه نتایج و دستاوردهای سفر دوم دولت مردمی به استان بوشهر را تشریح می‌کند.

کد خبر 469773

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =