بزرگ‌ترین پروژه برداشت داده‌های لرزه‌ای سه‌بعدی ایران کلید خورد

مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران اجرای بزرگ‌ترین پروژه‌ برداشت داده‌های لرزه‌ای سه‌بعدی کشور را در استان خوزستان آغاز کرد.

به گزارش شانا به نقل از مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، پروژه «هفتکل – نفت سفید» با وسعت ۲ هزار و ۲۵۰ کیلومترمربع واقع در استان خوزستان و در محدوده‌ شهرستان‌های رامهرمز، هفتکل، باوی، شوشتر، مسجدسلیمان و باغ ملک و به کارفرمایی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، روز یک‌شنبه (۱۴ اسفندماه) گشایش یافت.

در این آیین مهدی فکور، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، محمد ایروانی، مدیرعامل شرکت انرژی دانا و سیدصادق شجاعی مدیرعامل شرکت ژئوفیزیک دانا برگزار شد.

بر اساس این گزارش، پروژه هفتکل – نفت سفید بزرگ‌ترین پروژه‌ برداشت داده‌های لرزه‌ای به‌شمار می‌رود که تاکنون تعریف شده و با توجه به اقلیم پروژه شامل مناطق هموار، محدوده‌های آب‌گیر و باتلاقی، رودخانه‌های فصلی، محیط‌های نیمه‌کوهستانی و کوهستانی، محدوده‌های زیست محیطی با گونه‌های منحصربه‌فرد و مناطق محافظت‌شده، با تأکید مدیریت اکتشاف افزون بر برنامه‌ریزی برای تسریع در پایان پروژه، حفاظت از محیط زیست این زیست‌بوم در دستور کار پیمانکار قرار گرفته است.

با توجه به محدوده‌ جغرافیایی این پروژه و حضور ساکنان بومی، زمینه‌ای مناسب برای اشتغال‌زایی در این ناحیه فراهم خواهد شد.

کد خبر 470221

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =