عبور موفق وزارت نفت از زمستان ۱۴۰۱ و تأمین سوخت بخش حمل‌ونقل/ بخش بهینه‌سازی مصرف سوخت به متولی نیاز دارد

نماینده گرگان و آق‌قلا در مجلس ضمن قدردانی از عملکرد وزارت نفت در عبور از زمستان و تأمین سوخت بخش حمل‌ونقل از لزوم تعیین متولی در دولت برای موضوع بهینه‌سازی مصرف سوخت سخن گفت.

به گزارش شانا، رمضانعلی سنگدوینی صبح امروز (سه‌شنبه ۲۹ فروردین‌ماه) در جریان حضور جواد اوجی، وزیر نفت در صحن مجلس شورای اسلامی برای بررسی افزایش گازبهای مشترکان خانگی گفت: از وزارت نفت، شخص وزیر و همکاران در عبور از زمستان ۱۴۰۱ و تأمین سوخت بخش حمل‌ونقل تشکر ویژه می‌کنم.

وی با بیان اینکه در پیک مصرف بنزین در عید نوروز ۱۴۲ میلیون لیتر و به‌طور میانگین روزانه ۱۱۰ میلیون لیتر مصرف داشتیم، افزود: در زمستان ۱۴۰۱ روزانه ۷۰۰ میلیون مترمکعب در بخش خانگی مصرف داشتیم، در صورتی که تولید ۸۵۰ میلیون مترمکعب در روز بوده است.

نماینده گرگان و آق‌قلا در مجلس بر نیاز به متولی برای موضوع بهینه‌سازی مصرف سوخت تأکید و تصریح کرد: از رئیس‌جمهوری و دولت و رئیس مجلس شورای اسلامی خواهش می‌کنم موضوع بهینه‌سازی مصرف سوخت را جدی بگیرند که راه نجات است.

سنگدوینی ادامه داد: بهینه‌سازی متولی ندارد و باید در دولت متولی را پیش‌بینی کنیم، زیرا موضوع انرژی بسیار حائز اهمیت است.

وی شیوه تعیین تعرفه گازبها را متوجه دهک‌های پایین دانست و تصریح کرد: پیشنهاد وزارت نفت در اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ ارائه شد و پس از هفت ماه دولت کارشناسی و ابلاغ کرد، بدان معنا که درست در زمانی که مصرف به‌واسطه فصل سرد سال افزایش یافته، زمان برای اطلاع‌رسانی اندک بوده است و باید برای این مسئله و اطلاع‌رسانی بهتر تدبیری اتخاذ می‌شد.

کد خبر 471418

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =