۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۳
  • کد خبر: 471714
بیشترین مقدار انتقال گاز در چه روزی ثبت شده است؟

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران از افزایش ۲ درصدی حجم انتقال گاز در سال ۱۴۰۱ با انتقال بیش از ۲۷۳ میلیارد مترمکعب گاز در شبکه سراسری کشور خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، غلامعباس حسینی با بیان اینکه مقدار انتقال گاز پارسال ۲۷۳ میلیارد و ۹۲۰ میلیون مترمکعب گاز بوده و سال پیش از آن، ۲۶۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون مترمکعب گاز انتقال داده شده است، گفت: با توجه به افزایش دما و زمستان سرد پارسال، بیشترین حجم انتقال گاز مربوط به مصارف خانگی بود و کارکنان این شرکت به صورت شبانه‌روزی در انتقال پایدار گاز تلاش کردند.

وی به ثبت رکورد انتقال گاز در سال ۱۴۰۱ اشاره و اظهار کرد: بیشترین مقدار انتقال گاز ۲۱ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، بیش از ۸۵۸ میلیون مترمکعب در روز ثبت شد.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران مهم‌ترین و شاخص‌ترین اقدام‌های تعمیراتی شرکت انتقال گاز ایران را برنامه‌ریزی دقیق و منسجم برای انجام به موقع تعمیرات خطوط لوله و تأسیسات تقویت فشار گاز به‌ویژه تعمیرات گسترده خطوط سوم، چهارم و هفتم سراسری و خط سرخس - نکا منتج از نتایج پیگرانی هوشمند سال ۱۴۰۰ همچنین تکمیل تعمیرات اساسی ۴۴ دستگاه توربین، اعلام کرد.

حسینی عملکرد ستودنی همه کارکنان در خطوط مقدم انتقال گاز (مناطق عملیاتی) و کارکنان ستادی، پایداری شبکه در تأسیسات تقویت فشار گاز و  خطوط لوله انتقال گاز، کارکرد بدون توقف توربوکمپرسورها ناشی از انجام به موقع عملیات تعمیرات اضطراری و اساسی، عملکرد حداکثری ۱۹ ایستگاه تقویت فشار گاز، جابه‌جایی سریع و چابک توربوکمپرسورها از تأسیسات کم‌کارکرد به تأسیسات پرکارکرد به صورت درون‌منطقه‌ای و برون‌منطقه‌ای را نقطه قوت انتقال پایدار گاز با وجود سرمای سرد فصل زمستان در سال ۱۴۰۱ دانست.

وی در پایان مهم‌ترین چالش تعمیراتی پارسال را در حوزه تعمیرات توربین اعلام و تأکید کرد: یکی از مهم‌ترین چالش‌ها برای پیمانکاران تأمین قطعات مورد نیاز برای انجام تعمیرات اساسی توربین‌ها بود که خوشبختانه با راهکارهای خلاقانه از جمله تغییر رژیم بهره‌برداری، مدیریت ساعت کارکرد توربین‌های از ابتدای سال، بررسی و طراحی سناریوهای مختلف، شبکه انتقال گاز در شرایط سرد زمستان ۱۴۰۱ به‌طور کامل پایدار بوده است.

کد خبر 471714

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =