کلیات طرح پدافند غیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تصویب شد

طرح جامع سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در زمینه‌های پدافند سایبری، شیمیایی، ریزپرنده، کالبدی، الکترونیکی و حفاظتی امنیتی تصویب شد.

به گزارش شانا به نقل از سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، طرح دفاعی منطقه ویژه پارس ظهر امروز (دوشنبه، یکم خردادماه) با حضور سخاوت اسدی، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به‌عنوان فرمانده ارشد پدافند غیرعامل این منطقه و نمایندگانی از سازمان پدافند غیرعامل کشور و شرکت‌های مستقر در منطقه پارس جنوبی به تصویب اعضا رسید.

اسدی در کارگروه تخصصی تصویب طرح دفاعی منطقه پارس جنوبی گفت: از چندی پیش مقدمات اجرای این طرح شامل تشکیل کارگروه‌های لازم انجام شد.

وی افزود: این طرح در زمینه‌های پدافند سایبری، شیمیایی، ریز پرنده، کالبدی، الکترونیکی و حفاظتی - امنیتی است و در آن وظایف تمام دستگاه‌ها و سازمان‌های منطقه در زمینه پدافند غیرعامل با جزئیات مشخص شده است.

فرمانده ارشد پدافند غیرعامل منطقه ویژه پارس ادامه داد: از روز گذشته کارگروه‌های پدافندی با محوریت پنج حوزه فوق با حضور کارشناسان سازمان پدافند غیرعامل کشور و  نمایندگان شرکت‌های مستقر در منطقه در سازمان منطقه ویژه پارس برگزار شد و امروز نتایج کارگروه‌های تخصصی به اطلاع نمایندگان شرکت‌های مستقر در منطقه رسید و در نهایت سند طرح دفاعی منطقه ویژه پارس امضا و تصویب شد.

اسدی تصویب این طرح را گام مهمی برای هم‌افزایی و هم‌گرایی طرح‌های داخلی پدافند غیرعامل شرکت‌های مستقر در منطقه بر شمرد که می‌تواند نتایج مؤثرتری را به همراه داشته باشد.

عبدالرحمن کشوری، معاونت انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز در این نشست گفت: این طرح پدافندی درباره شرح وظایف شرکت‌های صنعتی است که در کنار طرح‌های پدافند غیرعامل مردم‌محور مربوط به دستگاه‌های اجرایی خارج از صنعت و طرح‌های پدافندی مربوط به نیروهای مسلح در پارس جنوبی اجرا خواهد شد.

وی اظهار کرد: این طرح به‌صورت پایلوت برای سایر مناطق صنعت نفت در جنوب کشور اجرا خواهد شد و طی آن همه مخاطره‌ها و تهدیدها شناسایی می‌شود و اجرای آن نیازمند هماهنگی همه نهادها و واحدهاست.

کد خبر 473114

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =