عملکرد وزارت نفت در بخش دیپلماسی انرژی موفق و تحول‌گرایانه است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دیپلماسی اقتصادی و انرژی در دولت سیزدهم جایگاه خوبی پیدا کرده، گفت: عملکرد وزارت نفت در بخش دیپلماسی انرژی موفق و تحول‌گرایانه است.

سیدموسی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، ضمن اشاره به توسعه روابط ایران با کشورهای همسایه همچون عمان، ترکمنستان و... همچنین قرارداد سوآپ گازی در دولت سیزدهم اظهار کرد: در شرایط کنونی رشد صادرات نفتی، توسعه روابط با کشورهای همسایه و احیای دیپلماسی اقتصادی و انرژی نویدبخش مسیر روشن اقتصاد ایران است.

وی افزود: بازگشت ارز حاصل از فروش نفت و تسهیل‌گری‌های حوزه صادرات کشور نقش به‌سزایی در افزایش درآمدهای ارزی کشور دارد که مردم نیز باید نتیجه این دستاورد را در حوزه معیشتی مشاهده کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: از ابتدای دولت سیزدهم و با اقدام‌های انجام‌شده در حوزه همکاری با کشورهای همسایه شاهد رونق در حوزه تجارت خارجی بوده‌ایم که این رونق بیش از گذشته محسوس است.

موسوی اظهار کرد: دیپلماسی اقتصادی و انرژی در دولت سیزدهم جایگاه خوبی پیدا کرده و امیدواریم در آینده نیز با فعال‌تر شدن این حوزه موقعیت ایران از نظر اقتصادی در جهان ارتقا یابد.

وی به امضای اسناد همکاری ایران و ترکمستان در حوزه انرژی اشاره و عنوان کرد: معتقدم با امضای این اسناد ایران می‌تواند به هاب انرژی در منطقه تبدیل شود.

کد خبر 473480

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =