توافقنامه طرح توسعه ریلی حمل‌ونقل بار و مسافر از محل صرفه‌جویی سوخت امضا شد

توافقنامه طرح توسعه حمل‌ونقل بار و مسافر توسط راه‌آهن از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت بین شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران امضا شد.

به گزارش خبرنگار شانا، توافقنامه طرح توسعه حمل‌ونقل بار و مسافر توسط راه‌آهن از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت امروز (سه‌شنبه، نهم خردادماه) بین حسین آبنیکی، مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و میعاد صالحی، مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران امضا شد.

این توافقنامه همسو با اجرای ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور امضا شده است. سقف اجرای این توافق‌نامه ۷.۵ میلیارد دلار است و مدت زمان آن تا سال ۱۴۰۵ خواهد بود، همچنین بازپرداخت آن تا سال ۱۴۱۰ انجام می‌شود.

محل سرمایه‌گذاری این توافقنامه در پروژه‌های توسعه ناوگان ریلی شامل خرید واگن باری، خرید و بازسازی ناوگان مسافری و خرید و بازسازی لکوموتیو و پروژه‌های سرمایه‌گذاری زیرساخت‌های ریلی است.

این پروژه‌ها از سوی سرمایه‌گذار عامل صرفه‌جویی ارائه می‌شود و پس از تأیید شرکت راه‌آهن در چارچوب مصوبه شورای اقتصاد سبب توسعه حمل‌ونقل ریلی و افزایش عملکرد کلی شبکه حمل کالا و مسافر ریلی می‌شود که توسط شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت بازپرداخت خواهد شد.

کد خبر 473504

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =