بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های گازرسانی به ارزش بیش از یک‌هزار میلیارد تومان

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از بهره‌برداری پروژه‌های گازرسانی به ۵۰ روستا و ۳۱ واحد صنعتی، همچنین آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به شهر قطور با ۱۲۵۰ خانوار و گازرسانی به ۱۲۰ روستا و ۵۶ واحد صنعتی با مجموع یک‌هزار میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مجید چگنی در نشستی که صبح امروز (چهارشنبه، ۱۷ خردادماه) در جریان سفر به استان آذربایجان غربی، به‌منظور دیدار و گفت‌گو با مدیران گاز استان آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار کرد: با اجرای این طرح‌ها، ۹۸.۸ درصد جمعیت شهری و ۸۶ درصد روستاهای استان از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد.

وی با اشاره به ایام رحلت بنیان‌گذار انقلاب و قیام ۱۵ خرداد، بر نقش بی‌بدیل مردم ولایت‌مدار استان آذربایجان غربی در دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌ها تأکید و بیان کرد: امیدواریم این استان هم هرچه زودتر در شمار استان‌های سبز قرار گیرد.

نصب کنتورهای هوشمند گاز در مرحله پایانی مطالعات فنی - مهندسی

معاون وزیر نفت در امور گاز از نصب کنتورهای هوشمند به‌عنوان یکی از راهبردهای مهم شرکت ملی گاز ایران برای مدیریت مصرف نام برد و افزود: نصب کنتورهای هوشمند که می‌تواند در بحث گازرسانی و نحوه مصرف آن کمک مؤثری باشد، هم‌اکنون در مرحله پایانی مطالعه فنی - مهندسی و ورود به مناقصه قرار گرفته است.

چگنی تأکید کرد: برای اجرایی شدن این ابرپروژه، ابتدا ۵ یا ۶ منطقه به صورت پایلوت در دست بررسی قرار گرفته‌اند و پس از آن، سراسر کشور از کنتورهای هوشمند بهره‌مند خواهند شد تا ثمرات آن هم به‌صورت آورده مالی برای مشترکان در بورس انرژی و هم مدیریت مصرف در کشور نمودی عینی و مثبت داشته باشد.

وی با بیان اینکه اکنون در کشور ناترازی گاز داریم، تصریح کرد: اکنون با پیشی‌ گرفتن مصرف از تولید، حدود ۳۰۰ میلیون مترمکعب در روز ناترازی گاز داریم که در صورت نبود مدیریت مصرف، بی‌شک با مشکل روبه‌رو خواهیم شد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران بیان کرد: یکی از بهترین و کم‌هزینه‌ترین راه‌حل‌ها برای این مسئله، مدیریت و بهینه‌سازی مصرف است که برای عبوری آرام از فصول سرد سال، لازم است این مهم در نظر گرفته شود.

کد خبر 473752

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =