توسعه زیرساخت‌های ارتباطی شبکه هوشمند گازرسانی در شمال‌ غرب کشور

مدیر فناوری، اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی گاز ایران از توسعه زیرساخت‌های ارتباطی شبکه هوشمند گازرسانی در شمال‌ غرب کشور خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، سیدمحمد سراجی در نشست سه‌روزه هم‌اندیشی درباره بررسی مسیرهای ارتباطی مخابرات در استان‌های شمال‌ غربی کشور که با حضور مدیران عامل شرکت‌های گاز استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، مدیر مخابرات و تلمتری شرکت انتقال گاز و مجری طرح مخابرات و دیسپچینگ شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در تبریز برگزار شد، گفت: جبران ناترازی گاز دیگر با روش‌های سنتی افزایش برداشت و طرح‌های ذخیره‌سازی به‌تنهایی امکان‌پذیر نیست و مدیریت هوشمند گاز در کل زنجیره تأمین، اجتناب‌ناپذیر است.

وی با بیان اینکه موضوع مدیریت صحیح انرژی موضوعی راهبردی و متضمن امنیت ملی کشور است، افزود: از این‌ رو هیچ‌گونه قصور و غفلتی از سوی متولیان امر مجاز نیست و همگی باید عزمی جزم برای این کار داشته باشیم.

مدیر فناوری، اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی گاز ایران با بیان این‌ه مسئله مدیریت هوشمند انرژی در سطح مدیریت کلان کشور اعم از دولت و مجلس نیز جزو موضوع‌های اولویت‌دار و تراز اول است، اظهار کرد: این در حالی است که موضوع انرژی با اقتصاد ما هم گره خورده و تأخیر در مدیریت هوشمند انرژی، به اقتصاد ما لطمه وارد می‌کند.

سراجی ادامه داد: متولیان حوزه فاوا امروز طلایه‌داران مدیریت هوشمند انرژی هستند و نقش کلیدی برای تحقق این موضوع دارند.

به گفته وی، امروز نقش فاوا معطوف به ارائه سرویس‌های اتوماسیون اداری، مالی و خدمات کامپیوتری سنتی پیشین نیست، بلکه رشد اقتصادی کشور به درایت و مدیریت متولین حوزه فاوا و در سطح بالاتر، حمایت مدیران ارشد هر سازمانی از تصمیم‌ها و اقدام‌های آنها وابسته است.

نادر کمالی، مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی نیز ضمن ابراز خرسندی از میزبانی این دور از اجلاس و بیان اهمیت سرویس‌های ارتباطی و مخابراتی در مدیریت شبکه هوشمند و عظیم گاز در شمال‌ غرب کشور که از لحاظ وسعت و پراکندگی، ضرورتی دوچندان داشته است، گفت: توجه ویژه به نیروی انسانی متخصص در زیرساخت‌های مخابراتی و اتخاذ تدابیر راهبردی برای استفاده از فرکانس بحران روی سیستم‌های دستی و ثابت و توسعه بی‌سیم‌های (DMR) مبتنی بر کاهش پیچیدگی‌های شبکه رادیویی و انطباق هرچه بیشتر با شبکه‌های آنالوگ، از مهم‌ترین سرفصل‌های بخش مخابراتی گاز است که ضرورت دارد بیشتر مورد بررسی و توجه قرار گیرد.

براساس این گزارش، این نشست با هدف بررسی ساختار و وضع ارتباطی شرکت‌های گاز شمال‌ غرب کشور، پیاده‌سازی شبکه و پایش هوشمند، استقرار سی‌جی‌اس، شبکه دیسپچینگ در استان‌ها، تشریح وظایف شبکه مخابراتی گاز، ارائه گزارشی از ارتباطات زیرساخت بر اساس طرح جامع مخابراتی، بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و شیوه‌های نوین ارتباطی شرکت‌ها و هم‌اندیشی و هم‌افزایی در رفع مشکلات و چالش‌های اجرایی برگزار شد.

کد خبر 473809

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =