راهکارهای کاهش انتشار گازهای مشعل بررسی شد

شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شرکت ملی گاز ایران راهکارها و راهبردهای کاهش انتشار گازهای مشعل و مدیریت کربن را با هدف صیانت از منافع ملی و کاهش خام‌فروشی بررسی کردند.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، روش‌ها و راهکاری نوین مدیریت کربن، همچنین کاهش گازهای مشعل و استفاده از آن در مجتمع‌های پتروشیمی در نشستی در روز سه‌شنبه (۲۰ تیرماه) با حضور بیژن چگنی، مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی و مدیران شرکت ملی گاز ایران بررسی شد.

بیژن چگنی، مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی در این نشست با تأکید بر ضرورت استفاده بهینه از گازهای مشعل با هدف حفظ محیط زیست اظهار کرد: استفاده از این گازها برای تولید محصولات پتروشیمی و صیانت از محیط زیست باید مورد توجه قرار گیرد و در این مسیر انتقال تجارب و دستاوردهای مشترک میان شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شرکت ملی گاز ایران می‌تواند به نتایج مطلوبی منجر شود.

وی با بیان اینکه هم‌گرایی برای کاهش انتشار گازهای مشعل و مدیریت کربن میان همه ارکان صنعت نفت با توجه به سیاست‌های ابلاغی وزیر نفت و پیگیری‌های مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی سبب کاهش انتشار کربن در مسیر تکمیل زنجیره ارزش می‌شود، گفت: شرکت ملی گاز ایران تجربه‌های مطلوبی در این زمینه دارد و برگزاری نشست‌های مشترک به هم‌افزایی و انتقال تجربه‌های موفق منجر می‌شود.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: صنعت پتروشیمی نیز همگام با پالایشگاه‌های گازی در کاهش انتشار گازهای مشعل نقش داشته است و مجتمع‌های پتروشیمی بندرامام، تبریز، شازند، بوشهر، ارومیه، بیستون، زاگرس و بوعلی درکنار چند مجتمع دیگر عملکردی مطلوب را در زمینه گازهای مشعل رقم زده‌اند.

براساس این گزارش، همکاران شرکت ملی گاز ایران نیز در این نشست، گزارشی درباره عملکردها و دستاوردهای موفق این شرکت ارائه کردند و به بحث و رایزنی برای استفاده بهینه و مطلوب از تجربه‌های کسب شده پرداختند و در ادامه طرف‌ها بر تداوم همکاری‌های مشترک میان شرکت‌های ملی صنایع پتروشیمی و ملی گاز ایران تأکید کردند.

کد خبر 475506

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =