۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۹
  • کد خبر: 476029
میدان نفتی رسالت در مسیر افزایش تولید

عملیات برپاسازی پایه سکوی سرچاهی طرح توسعه و نگهداشت میدان نفتی رسالت در شرکت نفت فلات قاره ایران با موفقیت انجام و گامی دیگر در مسیر افزایش تولید این میدان نفتی برداشته شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت فلات قاره ایران، پویا معارفی، مجری طرح توسعه میدان رسالت در این باره گفت: عملیات برپاسازی (Roll up) ردیف‌های شماره یک و دو پایه سکوی سرچاهی ۱۲۰۰ تنی WHP1 طرح توسعه و نگهداشت میدان نفتی رسالت، صبح امروز (یکشنبه، یکم مردادماه) در خرمشهر با موفقیت انجام شد.

وی افزود: با حمل و نصب این سکو در اواخر پاییز امسال، امکان آغاز حفاری دو حلقه چاه با ظرفیت تولید نفت ۳۵۰۰ بشکه در روز فراهم خواهد شد.

مجری طرح توسعه میدان رسالت ادامه داد: فاز نخست طرح توسعه و نگهداشت میدان نفتی رسالت با هدف افزایش تولید ۱۱ هزار بشکه در روز به‌واسطه انجام عملیات حفاری، تعمیرات، مقاوم‌سازی سازه و روزآمدکردن تاسیسات موجود و نصب یک سکوی سرچاهی تعریف شده که هم‌اکنون در هر دو بخش روسطحی و زیرسطحی فعال است.

براساس این گزارش، عملیات اجرایی ساخت پایه سکوی سرچاهی میدان رسالت، اسفندماه سال ۱۴۰۱ در یارد پیمانکار در خرمشهر آغاز شده بود و با تعریف این طرح، برای نخستین بار پس از وارد شدن حجم قابل توجه صدمات و خسارات به تأسیسات موجود در خلال جنگ تحمیلی، پروژه‌های مقاوم‌سازی و نوسازی سازه و فرآیند تأسیسات، همچنین حفاری و ساخت سکوی سرچاهی همسو با برنامه‌های توسعه میدان، برنامه‌ریزی و اجرایی شده است.

کد خبر 476029

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =