تشکیل کارگروه فشارافزایی میدان مشترک پارس جنوبی

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: با تدبیری که مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اندیشید کارگروهی برای فشارافزایی پارس جنوبی تشکیل شده است و پیمانکار مشاوره طراحی پایه تأیید شد.

به گزارش خبرنگار شانا، محمدحسین متجلی امروز (یکشنبه ۲۲ مرداد) در حاشیه بازدید از رسانه‌های روابط‌ عمومی وزارت نفت به مناسبت روز خبرنگار با تأکید بر اینکه خبرنگاران در کنار متخصصان و مهندسان نفت و گاز کشور حضور دارند، افزود: برکت این اقدام‌ها به آیندگان منتقل می‌شود.

وی با بیان اینکه کار باید تیمی باشد و دور یک میز گرد هستیم، ادامه داد: در دولت سیزدهم در شرکت نفت و گاز پارس اقدام‌های مناسبی انجام شده است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس به اقدام‌های انجام‌شده برای توسعه میدان مشترک پارس جنوبی در دهه‌های گذشته اشاره کرد و گفت: با ابتکار عمل در دولت سیزدهم، فاز ۱۱ با تمام مشکلات و مسائل به تولید رسید و اقدام‌های دیگر برای افزایش تولید گاز از این میدان مشترک در حال اجراست.

متجلی افزود: هدف این است که تولید را در کشور جلو ببریم.

وی با تأکید بر اینکه کشور با ناترازی گاز در چند سال اخیر دست به گریبان بوده است، ادامه داد: فشارافزایی موضوعی اساسی برای کشور به‌شمار می‌رود.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس تأکید کرد: با تدبیری که مدیرعامل شرکت ملی نفت دیدند کارگروهی برای فشارافزایی پارس جنوبی تشکیل و پیمانکار مشاوره طراحی پایه تأیید شد.

متجلی گفت: در خصوص فشارافزایی پارس جنوبی، در دو بخش خشکی و دریا کار را جلو می‌بریم.

وی افزود: بحث‌های زیادی برای فشارافزایی وجود دارد. بر اساس شرایط آتی کشور سعی بر این است که هر دو مطالعات خشکی و دریای طراحی پایه را جلو ببریم.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس ادامه داد: حفاری چاه‌های افقی را نیز در دستور کار داریم.

متجلی تأکید کرد: امسال گروه عملیات پشتیبانی با پشتکار کارها را به انجام می‌رساند که در تولید پایدار در زمستان تأثیرگذار است.

کد خبر 476898

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =