سعودی آرامکو حجم کامل نفت درخواستی آسیا را در ماه سپتامبر تأمین می‌کند

منابع آگاه از تصمیم شرکت دولتی نفت سعودی آرامکو عربستان برای عرضه کامل نفت مورد تقاضای مشتریان خود در آسیای شمالی در ماه سپتامبر خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، منابع آگاه روز جمعه (۲۰ مردادماه) اعلام کردند که با وجود ادامه کاهش داوطلبانه و یکجانبه تولید نفت از سوی عربستان سعودی، شرکت سعودی آرامکو نفت خام درخواستی مشتریان آسیای شمالی خود را در ماه سپتامبر به‌طور کامل عرضه خواهد کرد.

بزرگ‌ترین صادرکننده نفت جهان هفته گذشته با اعلام ادامه کاهش تولید روزانه یک میلیون بشکه‌ای خود تا ماه سپتامبر، عنوان کرد کاهش تولید ممکن است در ماه‌های آینده ادامه یابد یا حتی بیشتر از این مقدار شود.

امین ناصر، مدیرعامل شرکت سعودی آرامکو، روز دوشنبه (نهم مردادماه) گفت که این شرکت به مشتریان خود همچنان عرضه مناسبی خواهد داشت.

سه منبع تجاری اعلام کردند با وجود افزایش قیمت‌های رسمی فروش سعودی آرامکو، پالایشگاه‌های چین تقاضای نفت خود را برای محموله‌های ماه سپتامبر کاهش ندادند.

این منابع برآورد کردند که خریداران چینی حدود ۵۰ تا ۵۲ میلیون بشکه نفت خام از عربستان دریافت کنند که بسیار بیشتر از حدود ۳۸ میلیون بشکه نفت خریداری‌شده آنها در ماه اوت است.

به‌دلیل افزایش قیمت‌های نفت، بعضی از پالایشگاه‌های چین در سه ماه گذشته تقاضای خرید نفت از سعودی آرامکو را کاهش و تأمین نفت از قاره آمریکا و غرب آفریقا را افزایش دادند.

کد خبر 476905

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =