بهره‌برداری از ۱۱۵۲ کیلومتر خط لوله فشار قوی گاز در دولت سیزدهم

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران از بهره‌برداری سه ایستگاه تقویت فشار گاز جدید، بهره‌برداری از ۱۱۵۲ کیلومتر خط لوله فشار قوی گاز و برنامه‌ریزی برای بهره‌برداری از پنج ایستگاه تقویت فشار در دولت سیزدهم خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، غلامعباس حسینی ضمن تبریک هفته دولت گفت: ایستگاه‌های تقویت فشار گاز خیرگو ۸، ارسنجان ۸، اصفهان۱۰ و معادل ۱۰ واحد کمپرسوری، از جمله تأسیساتی هستند که از آغاز دولت سیزدهم برای رفع ناترازی گاز به بهره‌برداری رسیدند و برنامه‌ریزی لازم برای تحویل و بهره‌برداری از پنج ایستگاه آرادان، نورآباد ۱۰، دوراهان ۱۰، خورموج ۶ و آب‌پخش۶ نیز در حال انجام است.

>>> بیشتر بخوانید؛

خودکفایی تولید ۷۵۰ کالای اساسی ایستگاه‌های تقویت فشار گاز

وی افزود: شرکت انتقال گاز ایران اکنون با ۹۱ ایستگاه تقویت فشار گاز و ۳۸ هزار و ۸۹۹ کیلومتر خط لوله فشار قوی گاز،  وظیفه انتقال گاز تولیدی برای مصارف خانگی، صنعتی و نیروگاهی را به‌عهده دارد.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران تأکید کرد: طی دو سال گذشته با وجود محدودیت‌های بین‌المللی، با تکیه بر توان کارکنان این شرکت و بهره‌مندی از توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان، موفق شدیم تعمیرات اساسی ۸۱ دستگاه توربین در سطوح مختلف تعمیراتی و تعمیرات اساسی بیش از ۳۷۰ انجین (Engine)، توربین و کمپرسور در ناوگان شرکت انتقال گاز را انجام دهیم.

حسینی ادامه داد: با هدف چابک‌سازی دولت، استفاده از ظرفیت شرکت‌های توانمند داخلی، بهبود عملکرد و کاهش هزینه‌ها، برون‌سپاری هفت ایستگاه تقویت فشار گاز (سمنان، اهواز، حسینیه، بیدبلند، کوهدشت، دیلم و صفاشهر ۴) نیز انجام شده است.

وی به تعمیرات گسترده خطوط لوله سوم، چهارم و ششم سراسری بر اساس گزارش پیگرانی هوشمند با هدف پایداری شبکه و کاهش ریسک بهره‌برداری اشاره و اظهار کرد: انجام تعمیرات گسترده خط لوله سرخس - نکا در محدوده مناطق ۴ و ۹ عملیات انتقال گاز، انجام تعمیرات خط لوله صادراتی در محدوده منطقه ۳ عملیات انتقال گاز و ایجاد رابط در خط لوله اهر برای افزایش پایداری و تاب‌آوری شبکه در محدوده شمال غرب، از جمله مهم‌ترین اقدام‌های انجام‌شده به‌منظور بهبود انتقال پایدار گاز بوده است.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران یادآور شد: همچنین برای پایداری انتقال گاز، بازرسی خطوط به‌صورت برنامه‌ای از جمله پیگرانی هوشمند، تمیزکننده نشت‌یابی و تعویض پوشش در دو سال گذشته منظم انجام شده است.

کد خبر 477661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =