بازنگری سازمان بهره­‌برداری شرکت­‌های گاز استانی وارد مرحله اجرایی - عملیاتی شد

سرپرست مدیریت مهندسی ساختار شرکت ملی گاز ایران از آغاز مرحله اجرایی - عملیاتی پروژه بازنگری سازمان بهره‌برداری شرکت­‌های گاز استانی با رویکرد اشراف نظارتی در شرکت­‌های گاز استان‌های لرستان، کرمانشاه و خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، آرین نصیری با اشاره به مأموریت ذاتی مدیریت مهندسی ساختار این شرکت مبنی بر بهبود و ارتقای ساختارهای سازمانی در شرکت­‌های تابع، از تکمیل مرحله نهایی پروژه بازآرایی ساختار بهره‌برداری شرکت‌های گاز استانی با رویکرد اشراف نظارتی خبر داد.

وی درباره هدف اجرای این پروژه گفت: این پروژه به‌منظور تقویت ساختار حاکمیتی، بر اساس پیمان‌سپاری فعالیت­‌ها با بهره‌گیری از الگوهای علمی و استفاده از دانش فنی کارشناسان حوزه بهره‌برداری و برنامه‌ریزی شرکت­‌های گاز استانی در قالب کارگروه­‌های تخصصی انجام شد.

سرپرست مدیریت مهندسی ساختار شرکت ملی گاز ایران در تشریح جزئیات پروژه اظهار کرد: پروژه یادشده چهار مرحله بررسی و تحلیل وظایف و فرآیندهای حوزه بهره‌برداری شرکت‌های گاز استانی، ارزیابی فعالیت­‌ها از طریق الگوی تدوین‌شده برای تعیین فعالیت‌های قابل پیمان‌سپاری، تعیین نقش‌های حاکمیتی (هدایتی، نظارتی و حمایتی)، طراحی الگوهای جامع اداره‌های گاز و ستاد بهره‌برداری، برآورد حجم اندازه سازمان با استفاده از شناسایی شاخص برای فعالیت‌ها و طراحی تفصیلی ساختار بهره‌برداری شرکت‌های گاز استانی با لحاظ کردن شرایط اقلیمی و مقتضیات هر استان است.

نصیری با تأکید بر نقش مدیران عامل شرکت‌های گاز استانی در روند اجرای پروژه، ادامه داد: با همکاری تنگاتنگ مدیران عامل شرکت‌های گاز استانی و دیگر ذی‌نفعان حوزه مربوطه، مطالعه اسناد بالادستی، برگزاری بیش از ۴۵۰۰ ساعت نشست کارشناسی در قالب کارگروه­‌های تخصصی از سال ۱۳۹۹ تاکنون و با دریافت نظرات استادان برجسته حوزه سازمان‌دهی، این پروژه وارد مرحله اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه شرکت‌های گاز سه استان کرمانشاه، لرستان و خراسان رضوی به‌منظور پیاده‌سازی اولیه این پروژه انتخاب شدند، گفت: کارشناسان مدیریت مهندسی ساختار شرکت ملی گاز ایران با حضور در شرکت‌های گاز این سه استان و همراهی جمعی از همکاران سرمایه انسانی و بهره‌برداری، ‏از طرح‌ها، پروژه­‌ها و اداره‌های گاز تابع این استان‌ها بازدید کردند و از نزدیک در جریان حجم و حساسیت فعالیت­‌های همکاران و فرآیندهای اجرایی شرکت­‌های یادشده قرار گرفتند.

سرپرست مدیریت مهندسی ساختار شرکت ملی گاز ایران در پایان ضمن قدردانی از همه همکاران و دست‌اندرکاران این پروژه، به‌ویژه مدیر هماهنگی امور گازرسانی یادآور شد: امیداوریم همه این تلاش‌ها و ‏نشست‌ها به طراحی ساختاری مطلوب و تخصیص مناسب نیروی انسانی متناسب با حجم فعالیت‌ها و مأموریت‌های هر یک از شرکت‌های گاز استانی بینجامد.‏‏

کد خبر 623256

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =