واحد تفکیک‌گر شمالی در میدان نفتی آزادگان جنوبی به بهره‌برداری رسید

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت از بهره‌برداری واحد تفکیک‌ گاز از نفت میدان آزادگان جنوبی خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از این واحد تفکیک‌گر، امکان ارسال روزانه ۲۵ هزار بشکه نفت خام از ۱۱چاه‌ حفر شده جدید در میدان آزادگان جنوبی میسر شده است.

به گزارش  شانا به نقل از شرکت مهندسی و توسعه نفت، ابوذر شریفی با اشاره به اینکه نفت تولیدی از این چاه‌های جدید پس از تجمیع در واحدهای جمع‌آوری نفت به واحد تفکیک‌گر شمالی میدان انتقال می‌یابد، افزود: در این واحد پس از جداسازی گاز، نفت خروجی پس از فشارافزایی با پمپ‌های موجود، از طریق دو خط لوله‌ نفت و گاز احداث‌شده در اندازه‌های به‌ترتیب ۲۰ و ۲۶ اینچ در مسیری به‌طول ۱۸ کیلومتر به مبادی صادراتی منتقل می‌شود.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت ادامه داد: به‌منظور تحقق اهداف و برنامه‌های افزایش تولید از میدان مشترک آزادگان جنوبی اقدام‌هایی همچون تکمیل نصب، تامین اقلام مورد نیاز و انجام عملیات پیش راه‌اندازی و بهره‌برداری از واحد تفکیک‌گر شمالی در برنامه‌های شرکت مهندسی و توسعه نفت قرار گرفته بود.

شریفی تأکید کرد: به این ترتیب گام دیگری در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های افزایش تولید از میدان‌های مشترک در غرب کارون به وقوع پیوست.

کد خبر 630499

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =