صرفه‌جویی مصرف آب در منطقه ۲ عملیات انتقال گاز

سرپرست منطقه ۲ عملیات انتقال گاز اعلام کرد که با اجرای سیستم روزآمد تصفیه پساب، گام ارزشمندی برای بازیافت پساب تولیدی و حفظ محیط زیست برداشت.

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی شرکت انتقال گاز ایران، اسدالله مهری در این باره گفت: با توجه به خط‌مشی کلان شرکت انتقال گاز ایران در نگهداشت و حفظ محیط زیست و صرفه‌جویی در آب مصرفی، اجرای سیستم تصفیه پساب در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: کاهش هدررفت آب با بازگردانی پساب تصفیه‌شده از ویژگی‌های بارز این طرح است.

سرپرست منطقه ۲ عملیات انتقال گاز تصریح کرد: با اجرای این طرح در ستاد مرکزی منطقه 2 عملیات انتقال گاز و استفاده از پساب تصفیه‌شده در مصارف فضای سبز روزانه بیش از ۲۰ هزار لیتر آب صرفه‌جویی می‌شود.

 مهری با بیان اینکه طرح پساب تصفیه توسط واحد مستغلات و با نظارت واحدهای اچ‌اس‌ئی و مهندسی  منطقه انجام شده است، ادامه داد: مراحل اجرای این پروژه به‌دلیل محدودیت‌های موجود حدود دو سال به طول انجامید که در این باره اقدام‌هایی مانند طراحی، ساخت و نصب پکیج تصفیه فاضلاب و  طراحی و اجرای سیستم جمع‌آوری و انتقال فاضلاب انجام شده است.

وی با بیان اینکه اصفهان در منطقه‌ای خشک و کویری قرار دارد، گفت: استفاده از پساب تصفیه‌شده به‌ جای آب سبب مصرف بهینه و کمک به صرفه‌جویی در مصرف آب است.

کد خبر 630533

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =