رئیس‌جمهوری وارد اصفهان شد

رئیس‌جمهوری صبح امروز (جمعه، هفتم مهرماه) وارد فرودگاه شهید بهشتی اصفهان شد و مورد استقبال رسمی مقام‌ها و مسئولان استان قرار گرفت.

به گزارش شانا به نقل از ایرنا، سیدابراهیم رئیسی به‌منظور بازدید و افتتاح چندین پروژه و  حضور در آیین گشایش پنجمین دوره جایزه بین‌المللی مصطفی(ص) به اصفهان سفر کرده است.

بازدید از «خط انتقال آب دریای عمان به استان اصفهان» و آغاز عملیات اجرایی فاز دوم این طرح، نخستین برنامه وی در استان اصفهان است.

پروژه انتقال و آبرسانی از خلیج‌ فارس و دریای عمان به اصفهان یکی از پروژه‌ها برای تامین آب استان با هدف جلوگیری از گسترش فرونشست از طریق قطع نیاز صنایع استان به آب رودخانه زاینده‌رود و آب‌های زیرزمینی است که عملیات اجرای آن از شهریور سال گذشته آغاز شده است.

رئیس جمهوری در سفر یک روزه خود به اصفهان، فاز نخست نیروگاه فولاد مبارکه به ظرفیت ۳۰۷ مگاوات را هم افتتاح می‌کند.

این نیروگاه با ظرفیت ۹۱۴ مگاوات یک نیروگاه ایرانی پیشرفته با راندمان بالا و رعایت مسائل زیست محیطی با کاهش آلایندگی به میزان ۱۵ درصد است که به دست صنعتگران و مهندسان ایران و با مشارکت ۷۶ شرکت احداث و تجهیز شده است.

همچنین پروژه «تصفیه گازوییل (DHT) پالایشگاه اصفهان» با حضور رئیسی‌جمهوری و وزیر نفت به بهره‌برداری رسمی می‌رسد.

این پروژه با تولید روزانه ۱۰۰ هزار بشکه گازوییل و سوخت پاک مطابق با استاندارد یورو ۵، از انتشار روزانه ۳۰۰ تن گوگرد در هوای کلانشهرهای کشور جلوگیری می کند.

یکی دیگر از برنامه های مهم سفر رئیس‌جمهوری به اصفهان، حضور در آیین گشایش پنجمین دوره جایزه بین‌المللی مصطفی (ص) که به نوبل اسلامی در جهان مشهور است.

جایزه مصطفی(ص) با هدف شناسایی آثار برجسته دانشمندان جهان اسلام در توسعه علم و فناوری از اوایل دهه ۹۰ شروع بکار کرد و تاکنون چهار دوره آن در سال‌های ۱۳۹۴، ۱۳۹۶، ۱۳۹۸ و ۱۴۰۰ برگزار شده است.

بیش از یکصد نفر از دانشمندان جهان اسلام از ۴۰ کشور در پنجمین رویداد جایزه علم و فناوری مصطفی(ص) شرکت می‌کنند.

کد خبر 630549

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =