روسیه شریک راهبردی ایران در حوزه‌ انرژی است

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه فعال شدن دیپلماسی انرژی و منطقه‌ای برای توسعه صنعت نفت و گاز ما بسیار راهگشاست، گفت: روسیه شریک راهبردی ایران در حوزه‌ انرژی است.

حسین حسین‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، به سفر اخیر وزیر نفت به روسیه، همچنین قراردادهای خوبی که میان دو کشور در بخش انرژی امضا شده است اشاره و اظهار کرد: روسیه می‌تواند در توسعه میدان‌های نفت و گاز به ایران کمک کند، همچنین همکاری‌ها در این بخش می‌تواند تولید نفت و گاز کشور را افزایش دهد.

وی با تأکید بر اینکه قراردادهای میان دو کشور باید سریع‌تر اجرایی شود، افزود: همکاری‌های گازی ایران و روسیه مثبت ارزیابی می‌شود. روسیه شریک راهبردی ایران در حوزه‌های انرژی است و به‌عنوان یک صادرکننده بزرگ گاز در دنیا شناخته می‌شود از این رو ایران باید با هوشیاری بیشتری از این ظرفیت استفاده کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: همان‌طور که وزیر نفت اعلام کرد جهان نمی‌تواند نقش کلیدی ایران در بخش انرژی را نادیده بگیرد. فعال شدن دیپلماسی انرژی و منطقه‌ای برای توسعه صنعت نفت و گاز ما بسیار راهگشاست، همچنین معتقدم اگر همکاری با کشورهایی همچون روسیه که همانند ما تحریم هستند بیش از این افزایش یابد به افزایش صادرات نفت و تحول صنعت نفت کمک خواهد کرد.

حسین‌زاده اظهار کرد: روند مذاکرات تیم دیپلماسی انرژی ایران با کشورهای پرنفوذ بازار انرژی و همسایگان نویدبخش دستاوردهای بزرگ در این عرصه خواهد بود.

کد خبر 631544

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =