تغییر سازوکار صندوق رفاه صنعت نفت باعث بی‌انگیزگی متخصصان و بازنشستگان می شود

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس ضمن انتقاد از اصلاح سازوکار صندوق رفاه صنعت نفت که بودجه دولتی ندارد و بر اساس کسورات بازنشستگی اداره می‌شود، گفت: این اقدام باعث بی‌انگیزگی متخصصان و بازنشستگانی می‌شود که منشأ خدمات بزرگ و صادرکنندگان خدمات مهندسی هستند.

به گزارش خبرنگار شانا، مصطفی نخعی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، ۱۶ آبان‌ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری ضمن انتقاد از اصلاح اساسنامه نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی در صندوق رفاه صنعت نفت، اظهار کرد: این اصلاحیه، سازوکار جدیدی را برای بازنشستگی نفت ایجاد می‌کند که به نظر می‌رسد مسئول دبیرخانه آن نمی‌داند اساسنامه صندوق، چند سال پیش به تصویب هیئت وزیران رسیده و سازوکار اصلاح آن پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه این صندوق از هیچ بودجه دولتی استفاده نمی‌کند و نظام یارانه‌ای نیز ندارد، افزود: منابع این صندوق تنها براساس کسورات بازنشستگی خود اعضای آن است و به هیچ عنوان مشمول قانون ساختار نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی نمی‌شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: چرا برخی افراد در شرایطی که کشور نیاز به آرامش دارد، صنعت عظیمی مثل نفت را که بار عمده اقتصاد کشور بر دوش آن است، این‌گونه وارد حاشیه کرده و باعث بی‌انگیزگی کارکنان و بازنشستگان زحمتکش این صنعت می‌شوند.

نخعی با بیان اینکه رئیس‌جمهوری در عمل نشان داده از قانون تمکین کرده و بر مدار آن حرکت می‌کند، گفت: رئیس‌جمهوری باید با این افراد برخورد کرده و اجازه ندهد فضای این صنعت و کارکنان آن که منشأ خدمات بزرگی در کشور هستند مسموم شود.

وی اظهار کرد: امروز افتخار می‌کنیم که صدور خدمات مهندسی ازسوی متخصصان صنعت نفت انجام می‌شود، از این رو نباید آرامش آنها به هم بخورد.

کد خبر 632768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =