توسعه ظرفیت‌های مردمی با هدفمندسازی مسئولیت‌ اجتماعی صنعت نفت

دستیار رئیس‌جمهور در امر مردمی‌سازی دولت گفت: مسئولیت‌های اجتماعی در صنعت نفت باید هدفمند باشد تا ظرفیت‌های مردمی را توسعه دهد و شکوفا کند.

به گزارش خبرنگار شانا، سید احمد عبودتیان امروز (سه‌شنبه، ۳۰ آبان‌ماه) در نخستین نشست مشاوران و دبیران مسئولیت اجتماعی صنعت نفت که در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی برگزار شد، با اشاره به اینکه موضوع مردمی‌سازی در دولت سیزدهم مورد توجه قرار گرفته است، افزود: اگر ضرورت این اقدام درک نشود نمی‌توان تصمیم‌های مناسبی اتخاذ کرد.

وی ادامه داد: تنها حکومتی که مدعی است بر اساس احکام الهی حکومت ایجاد کرده، جمهوری اسلامی است.

دستیار رئیس‌جمهوری در امر مردمی‌سازی دولت تأکید کرد: انسان در اولویت است تا ابعاد خداگونه انسان را نمایان کند. در این زمینه هرکدام از افراد مسئولیت دارند.

عبودتیان با اشاره به اینکه خداوند برای تمام انسان‌ها فرصت برای تجلی ابعاد خداگونه را قرار داده است، گفت: حکومت جمهوری اسلامی بر این پایه بنا شده است.

وی افزود: در همین راستا و با تکیه بر نظر مردم، امام خمینی (ره) الگوی جمهوری اسلامی را تبیین کرد، اما انتخاب نوع حکومت را به‌عهده مردم گذاشت و رفراندوم برگزار شد.

دستیار رئیس‌جمهوری در امر مردمی‌سازی دولت ادامه داد: امام خمینی (ره) روز ۱۲ فروردین را روز امامت امت قرار داد.

عبودتیان تأکید کرد: جمهوری اسلامی ادعا کرد من به‌دنبال امامت امت هستم و با تکیه بر اراده مردم انقلاب شد، جنگ پیش رفت و کشور پیشرفت کرد.

وی با بیان اینکه آیا بر اساس ابعاد جمهوری اسلامی، الگوی رفتاری و سازوکار مسئولیت‌های اجتماعی صنعت نفت بر اساس تجلی ابعاد خداگونه مردم است، گفت: خواست و نیاز مردم باید در اولویت مسئولیت‌های اجتماعی باشد.

دستیار رئیس‌جمهور در امر مردمی‌سازی دولت با تأکید بر اینکه شما امانت‌دار ذخیره ملی هستید که مال مردم است، افزود: هزینه‌هایی که در مسئولیت‌ اجتماعی مصرف می‌شود باید شکوفایی اقتصادی را به‌دنبال داشته باشد، نه اینکه جوامع حاشیه مناطق نفت‌خیز را دچار رکود کند.

عبودتیان ادامه داد: مسئولیت‌ اجتماعی باید هدفمند باشد تا ظرفیت‌های مردمی را توسعه دهد و شکوفا کند.

وی با اشاره به اینکه بودجه مسئولیت‌ اجتماعی برای توانمندسازی جوامع مردمی مناطق نفت‌خیز استفاده شود، گفت: بودجه مسئولیت‌ اجتماعی نباید از مردم سلب مسئولیت کند.

دستیار رئیس‌جمهوری در امر مردمی‌سازی دولت افزود: بسیاری حاضرند حدود ۵ ساعت کار داوطلبانه انجام دهند، اما ۸۰ درصد از این جمع به‌دلیل نبود سازوکار مشخص وارد فعالیت‌های داوطلبانه نمی‌شوند.

عبودتیان با بیان اینکه توسعه سخت‌افزارها باید بر محور انسان باشد، ادامه داد: باید در مناطق نفت‌خیز تلاش شود افزون بر رفع محدودیت‌های اقتصادی، توانمندسازی انسانی را نیز در دستور کار قرار دهیم.

وی تصریح کرد: باید در ملی شدن صنعت نفت در برخی موارد بازنگری شود.

دستیار رئیس‌جمهوری در امر مردمی‌سازی دولت گفت: باید سازوکاری تعریف شود تا مردم فعالیت‌های مسئولیت‌ اجتماعی را خودشان انتخاب کنند، در ساخت آن مشارکت کنند و در بهره‌برداری از آن نیز وارد عمل شوند. 

کد خبر 633409

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =