۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۴
  • کد خبر: 633856
توسعه فرهنگ بسیجی در وزارت نفت و صنعت گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی از توسعه فرهنگ بسیجی در وزارت نفت و این مجموعه خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت گاز استان خراسان رضوی، حسن افتخاری در ابتدای نشست همایش بسیجیان که با حضور کاظم صدیقی، امان جمعه موقت تهران در مشهد برگزار شد، گفت: این ایام یادآور رشادت و ایثارگری عزیزانی است که با نثار جان و خون خود پیام‌آور امنیت و آسایش بودند. به فرمایش مقام معظم رهبری بسیج یعنی حضرت علی(ع) که تمام وجودش وقف اسلام بود.

وی به اقدام‌های کمّی و کیفی وزارت نفت و شرکت ملی گاز در حوزه ایثارگری و ترویج فرهنگ بسیجی پرداخت و افزود: بیشترین جذب ایثارگران بین دستگاه‌های اجرایی در وزارت نفت انجام شده است، همچنین اکنون ۷۰ درصد جامعه آماری شرکت گاز خراسان رضوی متشکل از خانواده های منسوب به ایثارگران است.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی ادامه داد: پارسال و در بحران ناترازی گاز، کارکنان بسیجی شرکت گاز خراسان رضوی و همه کارکنان دولت به صورت جهادی و بسیجی‌وار وارد میدان شدند و اقدام‌های خوبی انجام دادند. بسیجبان بعضاً به صورت خانه به خانه در زمینه مدیریت مصرف بهینه گاز مراجعه کردند که حاصل این اقدام کاهش مصرف گاز بخش خانگی در اوج سرما و پیک مصرف بود.

افتخاری گفت: در این مدت دشمن تلاش کرد از این بحران از طریق سواستفاده از فضای مجازی کشور را دچار تنش کند، اما حضور به‌موقع کارکنان صنعت گاز، بسیجیان، ائمه جمعه و جماعات، فرهنگیان، شهرداران و دهیاران و دیگر آحاد مردمی پایداری شبکه گاز شمال شرق کشور حفظ شد.

کاظم صدیقی هم در این نشست تصریح کرد: حضرت زهرا(س) مادر جهاد تبیین و شهادت و ایثارگری است. ایشان شخصی است که در اوج مشکلات از مولا و رهبر خود دست‌بردار نبود، لذا ایشان بعد از تحمل سختی فراوان در آن مصیبت عظیم از فضه جویای احوال حضرت علی(ع) بودند.

وی حضرت زهرا(س) را الگوی همه انسان‌های الهی و برکت جامعه اسلامی دانست و ادامه داد: ایشان انسانی مسئولیت‌پذیر بودند که همواره سرمایه جهان سلام هستند و سوره‌های متعددی از قرآن به بیان صفات حضرت زهرا(س) پرداخته که برای مثال می توان به سوره «هل اتی» اشاره کرد که ۱۸ آیه آن در وصف حضرت است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: اسلام ناب محمدی در مقابل اسلام آمریکایی است. تکفیری که کودک و زن را می کشد نشات‌گرفته از اسلام آمریکایی است. تفکر صهیونیستی هم برگرفته از تفکر تکفیری است.

صدیقی یادآور شد: بسیجی کسی است که در جامعه در مقابل سختی‌ها از جان خود مایه می‌گذارد و در برابر خطرات سپر دین خدا می‌شود. بسیجیان در دوران دفاع مقدس خود را به‌درستی نشان دادند و برای شهادت از یکدیگر سبقت گرفتند.

کد خبر 633856

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =