اجرای طرح پلیمر گچساران شتاب می‌گیرد/ تأمین ویژه منابع مالی ریالی و ارزی

مدیرعامل شرکت صنایع پلیمر گچساران با اشاره به تعریف این طرح به‌عنوان طرح اولویت‌دار هلدینگ خلیج‌فارس، از تأمین ویژه منابع مالی اعم از ریالی و ارزی برای تسریع در اجرای این طرح خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت صنایع پلیمر گچساران، سید محمدحسین جزایری موسوی با اشاره به راهبرد تسریع در اجرای طرح‌های در دست انجام هلدینگ خلیج‌فارس گفت: در پلیمر گچساران بر اساس همین راهبرد و توجه ویژه‌ای که معاونت برنامه‌ریزی و توسعه کسب‌وکار گروه معطوف این طرح کرده، عزم خود را جزم کرده‌ایم با تلاش همه‌جانبه و بسیج امکانات، زمان اجرای پروژه را از زمان تعریف‌شده نیمه دوم ۱۴۰۴، کوتاه‌تر کنیم.

وی با اعلام پیشرفت کلی ۲۴.۵۱ درصدی و پیشرفت بخش مهندسی ۶۶.۶۷ درصد طرح اظهار کرد: طرح پلی­‌اتیلن سنگین شرکت صنایع پلیمر گچساران، با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۲۰۰ میلیون یورو در حال اجراست که در بخش تأمین و ساخت تجهیزات پروژه تمرکز خود را بر ساخت داخل گذاشته‌ایم و بیش از ۷۰ درصد تجهیزات این طرح با اتکا به دانش و توان متخصصان ایرانی، داخلی‌سازی خواهد بود.

مدیرعامل شرکت صنایع پلیمر گچساران ادامه داد: تاکنون بیش از ۵ ‌میلیون یورو سفارش‌گذاری ارزی در تجهیزاتی که هنوز امکان تولید داخل ندارد انجام شده و تأمین ویژه منابع مالی، اعم از ریالی و ارزی نیز با پیگیری‌های انجام‌شده، ایجاد شده که این اعتبارات می‌تواند به پیشرفت پروژه کمک شایانی کند.

جزایری‌موسوی یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود در زمان بهره‌برداری ۲۵۰ اشتغال مستقیم و بیش از ۶۰۰ اشتغال غیرمستقیم ایجاد شود و امیدواریم با راه‌اندازی سریع‌تر این طرح و همکاری هلدینگ خلیج‌فارس، بانک مرکزی و وزارت صمت شاهد آن باشیم که صنایع پلیمر گچساران نقش بسزایی در توسعه پایدار اقتصادی منطقه گچساران ایفا کند.

کد خبر 633942

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =