پیشرفت ۹۰ درصدی پروژه ان‌جی‌ال ۳۱۰۰ از مصادیق مدیریت جهادی و انقلابی است/ جمع‌آوری گازهای همراه نفت برنامه قطعی دولت است

وزیر کشور گفت: جمع‌آوری و مدیریت گازهای همراه نفت از مهم‌ترین برنامه‌های قطعی وزارت نفت و مجموعه دولت است.

به گزارش شانا، احمد وحیدی که روز پنجشنبه (۲۳ آذرماه) به استان ایلام سفر کرده بود طی بازدید از کارخانه گاز و گاز مایع ۳۱۰۰ (پتروپالایش دهلران) با بیان اینکه مدیریت و استفاده بهینه از گازهای همراه نفت باعث کاهش آلودگی محیط زیست می‌شود، اظهار کرد: دولت مصمم است با جمع‌آوری و استفاده بهینه از این گازها در کارخانه‌های گاز و گاز مایع در کاهش آلودگی‌ها گام بردارد و بخشی از خوراک صنایع پایین‌دستی را نیز تأمین کند.

وی همچنین در جمع مردم شهرستان دهلران تأکید کرد: اتفاق‌های خوبی در استان ایلام روی داده است و بیش از ۳ میلیارد یورو در بخش ان‌جی‌ال و پتروشیمی در حال تحقق است و این دو سرمایه بزرگ می‌تواند چهره شهرستان و استان را تغییر دهد.

وزیر کشور با بیان اینکه با راه‌اندازی و تکمیل طرح پتروپالایش دهلران آلودگی‌هایی که برای سال‌های طولانی این شهرستان  را تحت تأثیر قرار داده است، مهار می‌شود، افزود: این طرح بسیار مهم است و با یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو اعتبار در حال انجام است.

وحیدی در جریان این سفر پس از پیگیری‌های لازم برای رفع مشکلات پتروشیمی دهلران گفت: روند پیشرفت فیزیکی پروژه ان‌جی‌ال ۳۱۰۰ دهلران از ۴۰ درصد پیش از  آغاز دولت سیزدهم به ۹۰ درصد رسیده است.

وی با اشاره به اینکه مسئولان این مجموعه پیش‌بینی کرده‌اند که پایان سال عملیات اجرایی آن به سرانجام برسد، گفت: راه‌اندازی این مجموعه اتفاق بسیار خوبی برای استان است و انتظار می‌رود پتروشیمی دهلران نیز فعال شود که به‌طور حتم در توسعه استان و شهرستان نقش مهمی خواهد داشت.

وزیر کشور درباره رفع مشکلات پتروشیمی دهلران اظهار کرد: مشکل نقدینگی ریالی پتروشیمی دهلران با افزایش اقساط خرید بلوک هلدینگ قابل حل شدن است و رفع مشکلات پتروشیمی دهلران با جدیت دنبال می‌شود.

وحیدی با بیان اینکه توسعه این پروژه از مصادیق مدیریت جهادی است، تصریح کرد: پتروشیمی دهلران به‌عنوان یکی از پروژه‌های مهم استان ایلام ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، تکمیل و راه‌اندازی این پروژه نقشی بسزا در توسعه منطقه ایجاد می‌کند.

وی گفت: باید با سرعت بیشتر مشکلات پتروشیمی دهلران پیگیری و روند تکمیل آن با شتاب بیشتری دنبال شود.

کد خبر 634575

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =