کنگو به توافق‌های اوپک و اوپک‌پلاس متعهد می‌ماند

وزیر نفت جمهوری کنگو از تعهد این کشور آفریقایی به تعهدهایش در اوپک و بیانیه همکاری تولیدکنندگان اوپک و متحدانش پایبند می‌ماند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کنگو چند روز پس از تصمیم آنگولا، یک عضو آفریقایی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) برای خروج از این نهاد بین‌المللی روز شنبه (دوم دی‌ماه) بر تعهد خود به این سازمان تأکید کرد.

برونو ژان ریچارد ایتوآ، وزیر منابع هیدروکربنی جمهوری کنگو گفت: جمهوری کنگو بر تعهد ثابت خود به سیاست راهبردی تعریف‌شده از سوی دبیرکل اوپک و ائتلاف اوپک‌پلاس متعهد می‌ماند.

وزیر نفت جمهوری کنگو همچنین بر ادامه همکاری نزدیک و سازنده با همه کشورهای عضو اوپک تأکید کرد.

در بیانیه همکاری اوپک و غیراوپک (ائتلاف اوپک‌پلاس) برای کنگو که در سال ۲۰۱۸ به عضویت کامل اوپک درآمد هدف تولید روزانه ۲۷۷ هزار بشکه‌ای در سال ۲۰۲۴ تعیین شده است.

نیجریه بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت آفریقا و آنگولا از جمله کشورهایی هستند که پس از سال‌ها ناکامی در دستیابی به اهداف پیشین، اهداف تولید کمتری را برای سال ۲۰۲۴ دریافت کردند.

دیامانتینو آزودو، وزیر نفت آنگولا، روز پنجشنبه (۳۰ آذرماه) گفته بود اوپک دیگر در خدمت منافع این کشور نیست، از این رو این کشور مانند اکوادور و قطر این سازمان را ترک می‌کند.

کد خبر 635117

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =