تجهیز ۲ کلینیک ناباروری در «بجنورد» با حمایت شرکت ملی نفت

شرکت ملی نفت ایران همسو با ایفای نقش مسئولیت‌های اجتماعی خود، اقدام به تکمیل و تجهیز فاز ۲ کلینیک ناباوری بیمارستان بنت‌الهدی شهر بجنورد خراسان شمالی کرد تا بنیان خانواده‌ها، بیش از همیشه گرم‌تر شود.

به گزارش شانا، با تلاش مدیریت نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز شرکت ملی نفت ایران به نمایندگی از وزارت نفت و همگام با دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، اعتبار ۵۰ میلیارد ریالی از محل مصوبات سفر ریاست‌جمهوری شرکت ملی نفت ایران، برای تکمیل و تجهیز فاز ۲ کلینیک ناباروری بیمارستان بنت‌الهدی اختصاص یافت.

این کلینیک، سرانجام با هزینه‌کرد ۴۷ میلیارد و ۵۴۹ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید و نور امیدی در دل والدین نابارور روشن شد.

تجهیز ۲ کلینیک ناباروری در بجنورد خراسان شمالی با حمایت شرکت ملی نفت ایران

تجهیزاتی همچون دستگاه سونوگرافی، اتوکلاو، سلترم اویل، اتو آنالایزر و... توسط شرکت ملی نفت ایران برای این کلینیک خریداری شده است؛ کلینیکی که در آن امید به فرزندآوری دوچندان شده و انتظارها به دیداری شیرین ختم می‌شود.

همچنین از بهمن‌ماه ۱۴۰۱ که به همت شرکت ملی نفت ایران، بخش آی‌وی‌اف این کلینیک راه‌اندازی شده است، ۴۰ والد از این طریق اقدام به فرزندآوری کرده‌اند که برای نخستین‌ بار والدینی که پنج سال به دلیل نازایی برای داشتن فرزند انتظار می‌کشیدند با عمل آی‌وی‌اف به آرزوی خود رسیدند و فرزند دلبندشان را در آغوش کشیدند.

تجهیز ۲ کلینیک ناباروری در بجنورد خراسان شمالی با حمایت شرکت ملی نفت ایران

شایان‌ذکر است تا پیش از تأسیس این مرکز، زوجین نابارور این استان برای درمان مجبور به مراجعه به استان‌های دیگر بودند، اما هم‌اکنون این مرکز توانایی درمان ناباروری را دارد. ضمن اینکه با این اقدام و تجهیز کلینیک، هزینه‌ها و بار مالی هم کمتر شده است.

خراسان شمالی در ناباروری، جزو استان‌های با خطر متوسط قرار دارد، به‌گونه‌ای که نرخ باروری در استان ۲.۱ درصد است.

کد خبر 636809

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =