خط لوله ۲۰ اینچ انتقال نفت لب سفید - قلعه‌نار سبب رونق و آبادانی خوزستان می‌شود

استاندار خوزستان گفت: با بهره‌برداری از خط لوله ۲۰ اینچ انتقال نفت خام لب سفید - قلعه‌نار و سه واحد پایین‌دستی و تکمیل زنجیره ارزش آن، شاهد تحول اشتغال در شمال استان نفت‌خیز خوزستان خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار اعزامی شانا به خوزستان، علی‌اکبر حسینی‌محراب امروز (سه‌شنبه، ۱۷ بهمن‌ماه) در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های شرکت ملی نفت ایران به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی با بیان اینکه با بهره‌برداری از طرح افزایش تولید در واحد بهره‌برداری قلعه‌نار ظرفیت تولید نفت کشور حدود ۵۰ هزار بشکه افزایش می‌یابد، اظهار کرد: این پروژه سبب رونق و آبادانی بیشتر استان خواهد شد.

وی با اشاره به بازدید وزیر نفت از طرح پتروشیمی ابن‌سینای اندیمشک گفت: با بهره‌برداری از این پروژه و سه واحد پایین‌دستی و تکمیل زنجیره ارزش آن، شاهد تحول اشتغال در شمال استان نفت‌خیز خوزستان خواهیم بود.

استاندار خوزستان به توجه ویژه وزیر نفت به توسعه هرچه سریع‌تر واحدهای پایین‌دستی در صنعت نفت و پتروشیمی اشاره کرد و افزود: اهمیت صنعت نفت برای ما کاملاً واضح است، به‌ویژه نقش مردان این صنعت در زمان انقلاب اسلامی که با لبیک گفتن به فرمان امام خمینی(ره) توانستند شریان‌های حیاتی اقتصاد رژیم پهلوی را قطع کنند.

حسینی‌محراب اظهار کرد: خوزستان باید در زمینه صنایع پایین‌دستی نیز توسعه یابد.

کد خبر 637360

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =