واحد پارازایلین پتروشیمی بوعلی‌سینا عملیاتی شد

واحد پارازایلین شرکت پتروشیمی بوعلی‌سینا با مجموع ظرفیت سالانه ۴۳۰ هزار تن محصول پس از بازسازی و بهسازی به‌دستور سرپرست ریاست‌جمهوری به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار شانا، بازیابی واحد پارازایلین پتروشیمی بوعلی‌سینا با ظرفیت تولید سالانه ۴۳۰ هزار تن محصول امروز (دوشنبه، چهارم تیر) با دستور محمد مخبر و با حضور جواد اوجی، وزیر نفت، از طریق ویدئوکنفرانس به بهره‌برداری رسید.

بازسازی و بهسازی واحد پارازایلین با طرحی نو پس از حادثه آتش‌سوزی تابستان ۱۳۹۵ با سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیون دلار با اعتماد پتروشیمی بوعلی‌سینا به شرکت‌های ایرانی انجام شد و در اجرای پروژه تا حد امکان از نیروهای بومی استفاده شده است.

برج ۸۰۰۱ این پروژه که بلندترین برج صنعت پتروشیمی با بیش از ۱۰۰ متر ارتفاع، ۱۲۰۰ تن وزن و ۸ متر قطر است، برای نخستین بار با حمایت شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در کشور ساخته شده است که طراحی تازه‌ای نسبت به برج پیشین دارد.

عملیات اجرایی بازسازی و بهسازی واحد پارازایلین پتروشیمی بوعلی‌سینا که از مهر ۱۳۹۸ آغاز شده بود، برای روزانه ۲۵۰ نیروی بومی استان خوزستان اشتغال ایجاد کرده بود. هم‌اکنون با بهره‌برداری از این واحد بیش از ۸۰ نفر به‌صورت مستقیم مشغول کار می‌شوند.

مجتمع پتروشیمی بوعلی‌سینا در زمینی به مساحت ۳۶ هکتار در شمال غربی خلیج‌فارس در استان خوزستان و در منطقه ویژه بندر امام خمینی(ره) قرار دارد. این مجتمع سومین طرح آروماتیکی صنایع پتروشیمی ایران است که عملیات اجرایی آن فروردین ۱۳۸۰ آغاز و واحدهای تولیدی آن در سال ۱۳۸۳ راه‌اندازی شد.

کد خبر 637867

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =