نقش تعیین‌کننده دستگاه‌های مرتبط از جمله وزارت نفت در بازگشت اموال بابک زنجانی

رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت گفت: اقدام جهادی بانک‌ مرکزی، وزارت نفت، اطلاعات سپاه و اهتمام قوه قضائیه در بازگشت اموال بابک زنجانی نقشی تعیین‌کننده‌ داشت.

به گزارش شانا، سپهر خلجی امروز (چهارشنبه، دوم اسفندماه) در حاشیه نشست هیئت دولت درباره بازگشت اموال بابک زنجانی اظهار کرد: تأخیری به‌ویژه در دوره گذشته اتفاق افتاده بود، اما در دو سال گذشته با همکاری همه بخش‌ها با دستگاه قضایی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای انجام شد.

وی با بیان اینکه اقدام‌های بانک مرکزی و وزات نفت، همچنین اطلاعات سپاه نقش تعیین‌کننده‌ای در بازگشت اموال بابک زنجانی داشته است، افزود: جا دارد از همه این عزیزان که اهتمام داشتند تا این پرونده به نتیجه برسد تشکر کنم. اگر بر موضوعات مختلف این همراهی و همدلی و همکاری بین بخش‌های مختلف باشد حتماً این موارد به نتیجه مطلوب می‌رسد.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت با بیان اینکه باید یک تشکر ویژه هم از قاضی شجاع این پرونده داشت که پرونده را به نتیجه رساند، تصریح کرد: پیش از این، دو سال احساس می‌شد مقاومتی در بخش‌های دیگر هست که این کار به نتیجه نرسد، اما با همکاری انجام‌شده در این دو سال به نتیجه خوبی رسیدیم.

خلجی در پاسخ به پرسشی درباره جزییات این پرونده نیز گفت: پرونده توسط دستگاه قضایی جمع شده است، اطلاعیه خوبی نیز داده شد که به مسئله کمک می‌کند. بخشی از اموال و دارایی‌هایی که از کشور خارج شده بود با یک کار جهادی در اطلاعات سپاه شناسایی شد، در این مسیر وزارت نفت و بانک مرکزی نیز کمک کردند.

وی افزود: امروز هم رئیس‌جمهوری در نشست هیئت دولت از همه کسانی که در جمع شدن این پرونده نقش داشتند تشکر کرد.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت درباره اینکه آیا اموال به خزانه واریز شده یا خیر اظهار کرد: اجازه دهید در این موضوع دستگاه قضایی که متولی پرونده است اطلاع‌رسانی کند، همان‌طور که در این یکی دو روز هم رئیس قوه قضائیه و بقیه بخش‌ها اطلاع‌رسانی کردند، این موضوع به‌تدریج ازسوی مسئولان اطلاع‌رسانی خواهد شد.

کد خبر 637928

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =