رشد اقتصادی بخش نفت و گاز پاییز امسال به ۲۱.۸ درصد رسید

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به انتشار آمار رشد اقتصادی ۵.۱ درصدی در فصل پاییز گفت: در فصل پاییز رشد اقتصادی بدون نفت ۲.۵ درصد و رشد اقتصادی بخش نفت و گاز ۲۱.۸ درصد بوده است.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، داود منظور امروز (چهارشنبه، دوم اسفندماه) در نشست هیئت دولت با اشاره به انتشار گزارش مرکز آمار درباره تورم بهمن‌ماه اظهار کرد: سال ۱۴۰۲ با تورم نقطه به نقطه ۵۵.۵ درصد آغاز شد و در بهمن این رقم به ۳۵.۸ درصد رسیده که خود گواهی برای به نتیجه رسیدن تلاش‌های مجموعه دولت است.

وی با اشاره به انتشار آمار رشد اقتصادی ۵.۱ درصدی در فصل پاییز افزود: در فصل پاییز رشد اقتصادی بدون نفت ۲.۵ درصد و رشد اقتصادی بخش نفت و گاز ۲۱.۸ درصد بود، همچنین رشد بخش صنعت و معدن ۶.۹ درصد، خدمات ۴.۶ درصد و رشد بخش کشاورزی نیز از منفی ۳ درصد به منفی یک درصد ارتقا یافته است.

در ابتدای این نشست سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری با اشاره به اعلام خبر بازگرداندن اموال بابک زنجانی به کشور، تلاش‌های سازمان اطلاعات سپاه، همچنین همکاری مسئولان قوه قضائیه را که با هم‌افزایی و پیگیری مجدانه اطلاعاتی و قضایی این پرونده را به نتیجه رساندند، شایسته قدردانی دانست و گفت: این اموال به‌طور کامل متعلق به ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران است و به‌عنوان پشتوانه پولی کشور به خزانه بانک مرکزی بازمی‌گردد.

کد خبر 637930

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =