بازدید رئیس سازمان انرژی اتمی از پالایشگاه آبادان

رئیس سازمان انرژی اتمی با حضور در پالایشگاه آبادان بر توسعه همکاری‌ها برای پیشرفت بیشتر و غلبه بر تحریم‌ها تاکید کرد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت پالایش نفت آبادان، محمد اسلامی در حاشیه سفر به آبادان نشستی با روسا و مدیران این شرکت داشت و از پالایشگاه آبادان بازدید کرد.

وی گفت: پالایشگاه آبادان به راستی چشم و چراغ ایران است و نباید در توسعه آن ذره‌ای تردید کرد.

معاون رئیس‌جمهوری با تأکید بر اینکه احداث پالایشگاه آبادان در یک صده پیش با اهداف چپاولگرانه انگلستان انجام شد اما هم‌اکنون به روش‌های نوین فعالیت دارد، افزود: قطع وابستگی پالایشگاه آبادان به خارجی‌ها عاملی در تبدیل شدنش به نقطه اراده آفرین و اقتدار است.

اسلامی در ادامه بیان کرد: باید زنجیره ارزش را توسعه بخشید و فرآورده‌هایی با بهترین کیفیت را تولید کرد که این کار با افزایش ظرفیت امکان‌پذیر می‌شود.

وی اتکا به توان و نیروهای مستعد داخلی را رمز دستیابی به اقتدار دانست.

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به هدف حضور خود در پالایشگاه آبادان، اظهار کرد: انرژی اتمی کشور فناوری‌هایی در اختیار دارد که افزون بر به کارگیری در فرآیندهای اتمی در دیگر صنایع هم از نقش و جایگاه برخوردار است و در بخش‌های مختلف شرکت‌های نفتی از جمله ابزار دقیق در بحث سامانه‌های کنترل و اندازه‌گیری جریان گاز و مایع، کاربرد فراوان دارد.

اسلامی با بیان اینکه امروزه انرژی اتمی در حوزه نفت، پتروشیمی، سیمان و سلولز  استفاده می‌شود و آمادگی دارد در کنار هر صنعتی که به‌دنبال قطع وابستگی‌هاست، قرار گیرد، دلیل حضور امروز خود را مشارکت در طرح‌های توسعه‌ای پالایشگاه آبادان اعلام کرد.

بازدید رئیس سازمان انرژی اتمی از پالایشگاه آبادان

حکیم قیم، مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان نیز در این نشست یاد شهدای هسته‌ای را گرامی داشت و انرژی هسته ایران را سراسر خاطرات خوش از تبدیل خیال به واقعیت خواند.

وی به نقاط اشتراک پالایشگاه آبادان و سازمان انرژی اتمی کشور پرداخت و گفت: انرژی هسته‌ای و پالایشگاه آبادان هر دو در معرض شدیدترین حملات و تهدیدهای ظالمانه قرار داشتند و نام پالایشگاه آبادان پس از انرژی هسته‌ای و نهادهای نظامی در هر کجا که منافع اقتصادی آمریکا به خطر بیافتد در لیست تحریم‌ها و تهدیدها قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان پیشرفت انرژی اتمی کشور را مایه دلگرمی و پشتوانه حرکت رو به جلو شرکت پالایش نفت آبادان دانست و از رشد ظرفیت و شمار تولیدات این شرکت از ۱۱ به ۱۹ فرآورده در سال ۱۴۰۲، به‌عنوان بخشی از دستاوردهای آن یاد کرد.

به گفته قیم، این شرکت پالایشی ۲۵ درصد تولیدات محصولات نفتی ، ۱۸ درصد بنزین و ۲۳ درصد تولید نفت و گاز کشور را عهده‌دار است و برای پیشرفت، خدمت به مردم و عمل به منویات مقام معظم رهبری همچنان تلاش می‌کند.

وی با استقبال از همکاری دوجانبه، اظهار کرد: با توجه به طرح‌های توسعه‌ای پالایشگاه آبادان بدون شک استفاده از فناوری می‌تواند روند کارها را آسانتر کند.

مدیر عامل شرکت پالایش نفت آبادان یادآور شد: با پیشرفت‌های خوب دانش اتمی کشور، همکاری دوجانبه و حضور امروز رئیس سازمان انرژی اتمی در پالایشگاه آبادان می‌تواند روزنه امیدی برای پیشرفت‌های فناوری‌های هسته‌ای در علوم محیط زیستی و فرآیندی این پالایشگاه باشد.

کد خبر 637952

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =