۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۰
  • کد خبر: 638074
وضع طرح فشارافزایی میدان پارس جنوبی بررسی شد

نشست کارگروه راهبری طرح فشارافزایی، حفظ و نگهداشت تولید میدان مشترک پارس جنوبی با حضور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران برگزار شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی نفت ایران، پیرو نشست‌های پیگیری دوره‌ای طرح فشارافزایی پارس جنوبی که به‌صورت مستمر در شرکت ملی نفت ایران برگزار می‌شود، روز دوشنبه (هفتم اسفندماه) نشستی با حضور محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، مدیران ارشد شرکت ملی نفت و شرکت نفت و گاز پارس، سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و شرکت مشاور طرح برگزار شد.

در این نشست پس از تشریح و بررسی وضع طرح و اقدام‌های انجام‌شده، تصمیم‌هایی درباره ادامه فعالیت‌های اجرایی طرح فشارافزایی اتخاذ و ابلاغ شد.

بر اساس این گزارش، توسعه اولیه میدان گازی پارس جنوبی با تکمیل عملیات اجرایی ۲۴ فاز استاندارد به‌زودی به اتمام می‌رسد و با توجه به روند رو به رشد مصرف گاز در کشور، ضروری است پس از این حفظ و نگهداشت تولید پایدار و حداکثری از این میدان مشترک در اولویت قرار گیرد و در این باره اقدام‌های سریع انجام شود. از آنجا که راهبری درست و مؤثر، نقش حیاتی در پیشبرد اهداف طرح‌های کلان صنعتی دارد، کارگروه راهبری طرح حفظ و نگهداشت تولید میدان گازی پارس جنوبی تشکیل شده و از این طریق برنامه‌های توسعه آینده در حوزه پارس جنوبی به‌طور مستمر ارزیابی و کنترل و موانع احتمالی بر سر راه اجرای صحیح و به‌موقع این طرح برطرف می‌شود.

در اهداف این کارگروه به مواردی چون پیاده‌سازی سیاست‌های کلان شرکت ملی نفت ایران در زمینه توسعه پارس جنوبی و عرضه بخشی از گاز مورد نیاز کشور در سال‌های آینده، بررسی، اصلاح و تصویب نقشه راه و برنامه کلان توسعه، ایجاد سازوکار تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری مناسب برای پیشبرد اهداف توسعه، انتقال تجربه‌های شرکت ملی نفت ایران در زمینه توسعه به دستگاه مجری (شرکت نفت و گاز پارس)، نظارت و ارزیابی عملکرد شرکت نفت و گاز پارس و تطبیق آن با نقشه راه، استماع گزارش‌های پیشرفت دوره‌ای شرکت نفت و گاز پارس و ارائه رهنمود اصلاحی، پیگیری همه عملیات اجرایی مرتبط با حفظ و نگهداشت تولید حداکثری و پایدار از میدان مشترک پارس جنوبی می‌توان اشاره کرد.

کد خبر 638074

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =