امضای تفاهم‌نامه همکاری در حوزه آسفالت و قیر گوگردی با تمرکز بر حفظ محیط زیست

تفاهم‌نامه همکاری پژوهش و کاربردی در حوزه آسفالت و قیر گوگردی با تمرکز بر ملاحظات اچ‌اس‌ئی میان معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و شرکت پالایش نفت‌ جی امضا شد.

به گزارش خبرنگار شانا، تفاهم‌نامه سه‌جانبه همکاری پژوهش و کاربردی در حوزه آسفالت و قیر گوگردی با تمرکز بر ملاحظات اچ‌اس‌ئی امروز (شنبه، ۱۲ اسفندماه) میان وحیدرضا زیدی‌فرد، معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری، محمدمهدی حیدری، سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و محمود نیکوسخن، مدیرعامل شرکت پالایش نفت‌جی امضا شد.

امضای این تفاهم‌نامه همسو با اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد ارزش‌افزوده از طریق توسعه زنجیره ارزش در صنعت نفت و گاز کشور و تأکیدات معظم‌له بر توجه به مسائل زیربنایی از جمله حمل‌ونقل جاده‌ای و با توجه به لزوم ایجاد سازوکارهای مناسب برای مدیریت و توسعه یکپارچه محصولات گوگردی در کشور است.

بر اساس این گزارش این تفاهم‌نامه در ۱۰ ماده با رویکردی کاربردی‌ - عملیاتی و مبتنی بر انجام اقدام‌های مشترک اجرایی برای استفاده از ظرفیت توسعه زنجیره ارزش گوگرد در تولید قیر و آسفالت گوگردی، همچنین افزایش توان توسعه کمّی و کیفی راه‌های کشور تدوین شد.

کد خبر 638139

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =