۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۴
  • کد خبر: 638146
رئیسی: مدیریت مصرف انرژی به شکل جدی دنبال شود

رئیس‌جمهوری با اشاره به شرایط اقلیمی کشور و افزایش مصرف سوخت، مدیریت مصرف را از جمله مسائل مغفول مانده در نظام مدیریتی کشور دانست و گفت: مدیریت مصرف با اولویت اداراه‌ها و سازمان‌های دولتی و سپس مردم به شکل جدی دنبال شود.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، سیدابراهیم رئیسی امروز (چهارشنبه، نهم اسفندماه) در نشست هیئت دولت با اشاره به وضع آب و هوایی مستقر در کشور و افزایش مصرف سوخت، مدیریت مصرف را از جمله مسائل مغفول مانده در نظام مدیریتی کشور دانست که ایجاد ناترازی در عرصه انرژی از جمله عوارض آن به شمار می‌آید.

وی با تأکید بر اینکه موضوع مدیریت مصرف با اولویت اداره‌ها و سازمان‌های دولتی و سپس مردم به شکل جدی دنبال شود، از رسانه‌ها به‌ویژه رسانه ملی خواست در زمینه الگوسازی برای مصرف بهینه تلاش بیشتری داشته باشند.

در نشست امروز هیئت دولت، سیداحسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی در گزارشی به رکوردشکنی تاریخی دولت مردمی در تجارت ترانزیتی اشاره کرد و گفت‌: بر اساس آمارها، رقم تجارت ترانزیتی همسایگان از خاک ایران در ۱۱ ماه گذشته به ۱۶ میلیون تن رسیده که نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد افزایش یافته و از زمان ثبت تاریخ و آمار تجارت در کشور، هیچگاه خاک ایران به انداه امسال معبر تجارت همسایگان نبوده است. این در حالی است که با بهره‌برداری از کریدورهای در حال ساخت، از جمله کریدور شمال-جنوب، ظرفیت قابل توجه دیگری به زیرساخت‌های ترانزینی کشور افزوده خواهد شد.

کد خبر 638146

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =