تأکید رؤسای‌جمهوری ایران و بولیوی بر تقویت همکاری‌ها در حوزه‌ انرژی

رؤسای‌جمهوری ایران و بولیوی در حاشیه هفتمین نشست مجمع سران کشورهای صادرکننده گاز بر تقویت همکاری‌ها در حوزه‌های تجارت، انرژی، خدمات فنی و مهندسی و کشاورزی تأکید کردند.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، سیدابراهیم رئیسی روز شنبه (۱۲ اسفندماه) در حاشیه هفتمین نشست مجمع سران کشورهای صادرکننده گاز در دیدار با لوئیس آرسه، رئیس‌جمهوری بولیوی با قدردانی از مواضع انقلابی و ضدامپریالیستی دولت و ملت این کشور، رویکرد دولت، به‌ویژه شخص رئیس‌جمهوری بولیوی در حمایت از فلسطین و ملت مظلوم غزه را ستودنی دانست و اظهار کرد: دفاع جانانه شما از فلسطین برای مردم این کشور قطعاً پشتوانه خوبی خواهد بود.

وی جایگاه بولیوی در آمریکای لاتین را ویژه و الهام‌بخش برای ملت‌های این منطقه دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای همکاری‌ها با دولت بولیوی مانعی ندارد و روابط اقتصادی و تجاری دو کشور باید به حجم همکاری‌های سیاسی فی‌مابین رشد و توسعه یابد.

رئیس‌جمهوری در این دیدار همچنین بر لزوم پیگیری جدی‌تر توافق‌های انجام‌شده در دوره‌های گذشته تأکید کرد.

لوئیس آرسه نیز در این دیدار با بیان اینکه نگاه ما به ایران فراتر از یک کشور بلکه به‌عنوان یک دوست و برادر است، مواضع دو کشور را در مسائل بین‌المللی بسیار نزدیک توصیف کرد.

رئیس‌جمهوری بولیوی گفت: پس از نسل‌کشی در غزه روابط خود را با اسرائیل قطع کردیم و دشمنان داخلی و خارجی ما در پی آن تبلیغات منفی و جنگ روانی علیه ملت و دولت ما به راه انداختند.

شایان ذکر است که تقویت همکاری‌ها در حوزه‌های تجارت، انرژی، خدمات فنی و مهندسی و کشاورزی در این دیدار مورد تأکید دو طرف قرار گرفت.

کد خبر 638283

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =