نگرانی‌ها درباره تقاضای چین قیمت نفت را کاهش داد

قیمت‌های جهانی نفت خام در پی نگرانی‌ها درباره روند رشد تقاضای نفت خام در چین کاهش یافت.

به گزارش خبرگزای رویترز از دهلی‌نو/ توکیو، نگرانی از کندی رشد تقاضا در چین باعث افت بیشتر قیمت‌های جهانی نفت خام در معاملات روز دوشنبه (۲۱ اسفندماه) و تداوم روند کاهشی هفته گذشته شد، اگرچه طولانی شدن خطرهای ژئوپلیتیکی خاورمیانه و روسیه مقدار این کاهش را محدود کرده است.

قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال در ساعت ۴ و ۵ دقیقه معاملات روز دوشنبه با ۵۵ سنت یا ۰.۷ درصد افت به ۸۱ دلار و ۵۳ سنت برای هر بشکه رسید.

نفت خام دبلیوتی‌آی آمریکا با ۵۷ سنت یا ۰.۷ درصد افت، ۷۷ دلار و ۴۴ سنت به ازای هر بشکه داد و ستد شد.

هر دو شاخص نفتی طی هفته گذشته کاهش یافت، به‌طوری که شاخص‌های برنت و دبلیوتی‌آی به‌ترتیب با ۱.۸ درصد و ۲.۵ درصد افت روبه‌رو شدند.

هیرویوکی کیکوکاوا، رئیس مؤسسه اناس تریدینگ، یکی از واحدهای نیسان سکیوریتیز در این باره گفت: نگرانی‌ها درباره کندی روند رشد تقاضای نفت چین بر عامل تمدید کاهش عرضه داوطلبانه شماری از اعضای اوپک‌پلاس برای سه ماه دوم سال ۲۰۲۴ میلادی غلبه کرد.

وی افزود: نشانه‌های متفاوتی از داده‌های مشاغل ایالات متحده آمریکا بعضی از معامله‌گران را بر آن داشت تا موقعیت خود را اصلاح کنند.

رئیس مؤسسه اناس تریدینگ گفت: خطرهای ژئوپلیتیک افزایش یافته است، با احتمال نبود امکان دستیابی به آتش‌بس در غزه و گسترش تنش‌های مسکو و کی‌یف کاهش بیشتر قیمت نفت محدود خواهد شد.

کد خبر 639011

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =