نخستین پالایشگاه مجهز به سیستم کنترل تمام ایرانی راه‌اندازی می‌شود

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با اشاره به تازه‌ترین پیشرفت‌های متخصصان صنعت گاز کشور در ساخت تجهیزات دارای فناوری بالا گفت: نخستین پالایشگاه مجهز به سیستم کنترل تمام ایرانی بهار ۱۴۰۳ راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش شانا به نقل از شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، رضا نوشادی روز یکشنبه (۲۰ اسفندماه) در آیین اختتامیه جشنواره علم پویا که در مجتمع تطبیقی و بین‌المللی دختران تهران برگزار شد، از مراحل پایانی «احداث پروژه فاز دوم پالایشگاه گاز ایلام» خبر داد.

وی با اشاره به بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته در ایستگاه‌های تقویت فشار گاز  اظهار کرد: توربین گازی ایرانی امروز به درجه‌ای از پیشرفت رسیده که نسبت به‌نوع مشابه شرکت زیمنس دارای ۳ درصد بازدهی بیشتر است.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با تأکید بر اینکه روزانه در ایران ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه معادل نفت نفت و گاز مصرف می‌شود، گفت: ایران کشوری با ذخایر گاز بالاست، از این رو دشمن با تهدیدهای متنوع سعی در ضربه‌ زدن به صنعت نخست کشور دارد.

نوشادی با بیان اینکه چنگال تحریم‌ها هرگز نتوانست استعداد و اشتیاق متخصصان ایرانی صنعت گاز را متوقف کند، صادرات خدمات فنی مهندسی را راهی برای رهایی از محدودیت‌های ارزی کشور دانست و اظهار کرد: پیش از  ورود به عرصه‌های بین‌المللی، باید به‌دنبال تعریف و اجرای راه‌حل‌ کارآمد برای مهار مصرف بی‌رویه باشیم.

در پایان آیین اختتامیه جشنواره علم پویا با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران و برخی مقام‌های حاضر، از دانش‌آموزان مدارس بین‌المللی تهران که در زمینه‌های مختلف علمی و فناوری دستاوردهای خیره‌کننده‌ای داشته‌اند، قدردانی شد.

کد خبر 639022

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =