افزایش فروش نفت و بازگشت منابع ارزی با تلاش‌های وزارت نفت

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: با تلاش‌های وزارت نفت شاهد افزایش فروش نفت و فرآورده‌های نفتی و بازگشت منابع ارزی آن به کشور هستیم.

مصطفی نخعی در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، با بیان اینکه فروش نفت و فرآورده‌های نفتی از مهم‌ترین راه‌های تأمین منابع ارزی کشور است، اظهار کرد: افزایش صادرات نفت حاصل تلاش کارکنان صنعت نفت است، از آنجا که آنان برای توسعه صنعت نفت زحمات زیادی متحمل می‌شوند رسیدگی به نیازها و مشکلات آنها در اولویت قرار دارد.

وی افزود: خوشبختانه در طول سال ۱۴۰۲ به‌دنبال تلاش‌های گسترده وزارت نفت، شاهد افزایش فروش نفت و فرآورده‌ها و بازگشت منابع ارزی به کشور بودیم.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با قدردانی از وزارت نفت بابت تلاش‌های انجام‌شده برای افزایش فروش و صادرات نفت در شرایط تحریمی تصریح کرد: منابع ارزی حاصل از نفت، گاز و میعانات گازی  افزایش یافته است و امیدواریم این رشد سال آینده نیز ادامه یابد.

نخعی اظهار  کرد: کارکنان صنعت نفت با سختی‌های بسیاری روبه‌رو هستند، زیرا باید در سکوهای گازی و نفتی به دور از خانواده در وسط دریا شبانه‌روزی فعالیت کنند و به‌دنبال این تلاش‌ها، ما حتی یک ساعت افت فشار ارسال گاز از سکوها را نداریم، از این رو باید بیش از پیش برای رسیدگی به مسائل کارکنان تلاش شود.

کد خبر 639082

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =