ضرورت اجرای مقاوم‌سازی همسو با توسعه شبکه گازرسانی کشور

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با تأکید بر این‌که توسعه فرآیندی همه‌جانبه است، گفت: باید به موازات تقویت شبکه گازرسانی در عرصه مقاوم‌سازی نیز تلاش و سرمایه‌گذاری کرد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مسلم رحمانی در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت گاز استان فارس با تبریک فرارسیدن بهار قرآن و طبیعت اظهار کرد: فارس از استان‌های مهم کشور است که جایگاه ویژه‌ای در جغرافیای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی دارد.

وی با قدردانی از تلاش‌های علی اکبر میدانشاهی، برای مدیرعامل جدید شرکت گاز استان فارس آرزوی موفقیت کرد و افزود: خدمات شایسته‌ای از سوی شرکت گاز استان فارس انجام شده که خدمت‌رسانی به استان سیستان و بلوچستان به‌عنوان استان معین از آن جمله است.

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران پیشرفت‌های شرکت گاز استان فارس را در عرصه‌های مختلف قابل توجه توصیف کرد و با ارائه آماری از فعالیت‌ها، گفت: شرکت ملی گاز ایران تاکنون موفق به گسترش شبکه در ۱۲۶۲ شهر، ۱۵۶ هزار مرکز صنعتی و ۴۰ هزار و ۷۰۰ روستا شده است.

رحمانی روز ملی شدن صنعت نفت را به ملت  ایران تهنیت گفت و اظهار کرد: امروزه درصد کل بهره‌مندی شهرها و روستاها از گاز طبیعی به ترتیب به ۹۸.۵ و ۸۶ درصد رسیده است.

وی آمار گازرسانی در ایران اسلامی را در سطح جهان بی‌نظیر توصیف کرد و ادامه داد: بیش از ۳۹ هزار کیلومتر خطوط انتقال پرفشار گاز در کشور اجرا شده است.

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با یادآوری این موضوع که رونق گازرسانی مقارن با افزایش رفاه جامعه و صیانت از طبیعت است، تأکید کرد: گاز یکی از مهمترین محورهای توسعه صنعت است و بیش از ۸۷ درصد از بخش نیروگاهی کشور بر پایه گاز به حرکت در می‌آید.

رحمانی همچنین با تأکید بر این موضوع که خط قرمز شرکت ملی گاز ایران تأمین مستمر گاز بخش خانگی است، افزود: در حالی که همه تلاش‌ها برای بهینه‌سازی مصرف بخش خانگی است، بازده مصرف انرژی در صنایع، نیروگاه‌ها و دیگر بخش‌ها بسیار پایین است و این مهم نیاز به عزم ملی برای رفع آن دارد.

وی در پایان با اهداء لوح سپاس از تلاش‌ها و خدمات علی اکبر میدانشاهی در دوران خدمتش قدردانی کرده و حکم مسئولیت وحید بهفر به‌عنوان سرپرست جدید شرکت گاز استان فارس را نیز اهدا کرد و با اشاره به این موضوع که سرمای اسفندماه سال ۱۴۰۲ از لحاظ شدت و گستردگی آن طی دو دهه اخیر بی سابقه بود، اظهار کرد: خوشبختانه تغییر راهبرد توزیع گاز نتیجه بخش بود و شاهد افت فشار در مناطق سردسیر که در انتهای مسیر گازرسانی قرار داشتند، نبودیم.

وحید بهفر، مدیرعامل شرکت گاز استان فارس هم با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و بهار طبیعت گفت: امیدواریم با یاری پروردگار متعال و همیاری خانواده بزرگ و تلاش‌گر شرکت گاز استان فارس بتوانیم گام‌های ارزنده‌ای در حوزه خدمات‌رسانی به جامعه برداریم؛ زیرا پدیده‌های مثبتی مانن  رشد تولید، ایجاد ارزش افزوده و اشتغال‌زایی با توسعه شبکه گازرسانی محقق می‌شود.

کد خبر 639326

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =