نخستین نشست فنی تمدید قرارداد صادرات گاز ایران به ترکیه برگزار می‌شود/ تمایل آنکارا برای ادامه خرید گاز

وزیران نفت ایران و انرژی ترکیه طی دیداری در تهران ضمن تاکید بر گسترش همکاری‌های دوجانبه در حوزه انرژی از برگزاری نخستین نشست فنی تمدید قرارداد صادرات گاز بین دو کشور و افزایش حجم آن خبر دادند.

به گزارش خبرنگار شانا، جواد اوجی صبح امروز (پنجشنبه ۱۶ فروردین ماه) در دیدار با آلپ ارسلان بایراکتار با بیان اینکه مذاکرات و توافق‌های سازنده‌ای در دیدار اخیر روسای‌جمهوری ایران و ترکیه در آنکارا طی  بهمن‌ماه ۱۴۰۲ انجام شد، گفت: خوشبختانه روابط تجاری دو کشور روز به روز در حال توسعه بوده و یکی از نمونه‌های بارز این همکاری‌ها در حوزه انرژی است.

اوجی با اشاره به هدف‌گذاری‌های روسای جمهوری ایران و ترکیه برای تحقق هدف رسیدن به حجم مبادلات تجاری ۳۰ میلیارد دلاری، تصریح کرد: ما مطمئنیم حوزه انرژی می‌تواند بخش بزرگی از این تجارت دوجانبه را پوشش دهد.

وی بر آمادگی ۱۰۰ درصدی ایران برای توسعه روابط در بخش بالادستی و پایین‌دستی صنعت نفت با ترکیه تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه نیز در این دیدار ضمن محکوم کردن حمله منفور رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در سوریه گفت: ترکیه این اقدام را به شدیدترین لحن محکوم می‌کند.

بایراکتار ادامه داد: یکی از نمونه‌های بارز روابط تجاری ایران و ترکیه واردات گاز از ایران است که طی ۲۸ سالی که از این قرارداد گازی می‌گذرد، ترکیه بیش از ۱۵۶ میلیارد مترمکعب گاز از ایران وارد کرده است.

وی با تاکید بر تمایل ترکیه برای افزایش واردات گاز از ایران و تمدید این قرارداد، اظهار کرد: امروز در این زمینه مدیران شرکت‌های بوتاش ترکیه و ملی گاز ایران نخستین نشست رسمی فنی خود را برای تمدید قرارداد صادرات گاز و افزایش حجم آن خواهند داشت.

کد خبر 639441

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =