۱۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۶
  • کد خبر: 639456
افزایش تولید ۴ محصول راهبردی پتروشیمی اروند

پتروشیمی اروند در سال ۱۴۰۲، در چهار محصول پر کاربرد و راهبردی نمک شسته شده، EPVC و SPVC و VCM به ترتیب به افزایش تولید ۷.۳۱، ۸.۱۹، ۲۰.۴۵ و ۶.۹۷ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۱ دست یافته است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت پتروشیمی اروند، این در حالی است که در ۲ محصول نمک شسته شده و EPVC بهترین رکورد تولید از بدو راه‌اندازی محقق شده و حال ادامه این روند سبب شده تکمیل زنجیره ارزش محصول ارزشمند پی‌وی‌سی در این شرکت در بهترین وضع قرار گیرد.

در واقع این افزایش تولید افزون بر پایداری سود ابرتولیدکننده کلر خاورمیانه، سبب تأمین خوراک پایدار برای دیگر صنایع مادر و افزایش تولید و سودآوری پتروشیمی‌های وابسته به محصولات شرکت پتروشیمی اروند نیز شد، همچنین تولید محصول EPVC به حدی رسیده که همه نیاز بازار داخل را برطرف کرده است و اکنون اروندی‌ها به فکر صادرات این محصول ارزشمند هستند.

افزایش تولید نمک به مقدار بی‌سابقه یک‌ میلیون و ۱۴۴ هزار و ۵۷۲ تن در سال ۱۴۰۲ منجر به استمرار تولید واحد راهبردی و قلب تپنده پتروشیمی اروند یعنی واحد CA (کلرآلکالی) شده و به همین علت، افزایش و استمرار تولید محصول PVC نیز میسر شده است تا زنجیره بی‌نقص بزرگترین تولیدکننده کلر در خاورمیانه کار خود را به خوبی در سال مهار تورم و رشد تولید به انجام برساند و شاهد افزایش تولید و به تبع آن ثبات قیمت عرضه محصول PVC و حتی کاستیک باشیم که در بیش از ۱۸ شرکت پایین دست وابسته به پتروشیمی اروند کاربرد دارند. این موضوع سبب مهار قیمت محصولات عرضه شده در بازار و جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای مصرفی تولید شده از این محصول برای کشور شده است.

پتروشیمی اروند در سال ۱۴۰۲ با امضای تعداد قابل‌توجهی قرارداد و تفاهم‌نامه با شرکت‌های داخلی و دانش‌بنیان و همچنین تولید چندین کاتالیست باارزش در حوزه داخلی‌سازی تولید محصول و نیل کلراید (وی‌سی)، زمینه احداث واحد تمام ایرانی پی‌وی‌سی ۲ (PVC2) را میسر ساخته است.

شرکت پتروشیمی اروند، در رده‌بندی بیشترین بازده فروش در میان ۱۰۰ شرکت برتر ایران توانست رتبه پنج را به دست آورد و در حوزه منابع انسانی نیز این شرکت با حضور در الگوی تعالی ۳۴۰۰۰ و کسب تندیس C2، ارتقای رتبه و عملکرد مثبت خود را نشان داد. این شرکت در نظر دارد در حوزه آموزش مدیران، در سال آینده رویکردهایی نو داشته تا توانمندسازی حداکثری کارکنان و مدیران در سطوح مختلف دانشی و حرفه‌ای انجام شود.

در کنار همه این دستاوردهای فنی و تولیدی، پتروشیمی اروند در سال ۱۴۰۲ از ایفای نقش خود در زیمنه مسئولیت‌ها و مشارکت‌های اجتماعی نیز غافل نشده و کاشت بیش از ۳۷ هزار اصله نهال حرا در خور مجیدیه بندرماهشهر و چندین پروژه محیط زیستی دیگر، احداث مدرسه استثنایی و دهکده استقامت برای اشتغال‌زایی را در کارنامه خود ثبت کرده است.

کد خبر 639456

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =