بار اصلی تحقق شعار سال بر دوش صنعت نفت است

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه بار اصلی تحقق شعار سال بر دوش صنعت نفت است، گفت: در این جنگ اقتصادی که علیه ملت ایران راه افتاده است سرداران دفاع از کشور مدیران صنعت نفت هستند و اگر آنها در میدان باشند منویات رهبر معظم انقلاب محقق می‌شود.

به گزارش شانا به نقل از سازمان بازرسی کل کشور، ذبیح‌الله خدائیان امروز (سه‌شنبه، ۲۸ فروردین‌ماه) در نشست با مدیران ارشد صنعت نفت با تأکید بر ضرورت حمایت از بخش خصوصی برای تحقق شعار سال ۱۴۰۳، خواستار شفافیت در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی شد.

وی با بیان اینکه زیرساخت مسائل و موضوع‌های فرهنگی، اجتماعی و... اقتصاد است، افزود: بیش از ۱۵ سال است که رهبر معظم انقلاب شعار سال را با موضوع اقتصادی تعیین می‌کنند که این موضوع به مهم‌ترین مسئله کشور، یعنی معیشت مردم اشاره دارد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای تحقق شعار سال را تکلیفی شرعی و قانونی دانست و اظهار کرد: مدیران باید با برنامه‌ریزی دقیق در این مسیر حرکت کنند.

خدائیان در بخشی دیگر از سخنان خود خطاب به مدیران ارشد صنعت نفت گفت: بار اصلی تحقق شعار سال بر دوش شماست، در این جنگ اقتصادی که علیه ملت ایران راه افتاده سرداران دفاع از کشور شما هستید و اگر شما در میدان باشید منویات رهبر معظم انقلاب محقق می‌شود.

سازمان بازرسی کل کشور حامی مدیران صنعت نفت

وی با اشاره به اینکه سازمان بازرسی کل کشور در کنار دیگر مدیران است، قول مساعد داد این سازمان برای تحقق شعار امسال و حمایت از صنعت، از هیچ‌گونه تلاشی دریغ نکند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه به مدیران ارشد صنعت نفت چند توصیه مهم کرد که یکی از آنها استفاده گسترده از ظرفیت‌های بخش خصوصی در حوزه نفت، پتروشیمی و گاز بود.

خدائیان با اشاره به مدیریت در مصرف و نفت گاز و صرفه‌جویی حامل‌های انرژی در کشور، با یادآوری این مسئله که برای مدیریت این مصرف قانون وجود دارد، افزود: در این زمینه باید پیشگیری در دستور کار قرار گیرد و راهکارهای لازم برای ذخیره‌سازی گاز اتخاذ شود.

وی اظهار کرد: مدیران باید توسعه و گسترش میدان‌های نفتی و سرمایه‌گذاری در این بخش را دستور کار قرار دهند و در این زمینه توجه ویژه به بخش حقوقی در امضای قراردادها داشته باشند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور بر ارتقای سامانه سپهتن (پایش و نظارت هوشمند تردد ناوگان حمل و نقل جاده‌ای) به‌منظور جلوگیری از قاچاق سوخت تأکید کرد و خواستار راه‌اندازی این سامانه شد.

خدائیان با اشاره به اینکه سیاست قوه قضاییه و سازمان بازرسی کل کشور حمایت از بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری مشروع است، اظهار کرد: از جمله مواردی که زمینه حضور بخش خصوصی در آن فراهم است بخش پایین‌دست صنعت نفت به‌ویژه پتروشیمی‌هاست که باید شرایط حضور این بخش فراهم شود.

بر اساس این گزارش، در این نشست رئیس سازمان بازرسی کل کشور به ستار شیرعالی، معاون نظارت و امور اقتصادی سازمان مأموریت داد نشست‌های جداگانه و مستمری را با بخش‌های مختلف صنعت نفت، پتروشیمی و گاز برگزار کند تا هم خواسته‌های مدیران این صنایع شنیده و از دیدگاه‌هایشان استفاده شود و هم اینکه سازمان بازرسی بتواند به‌عنوان یک دستگاه نظارتی برای رفع موانع پیش‌روی این صنعت گام بردارد.

کد خبر 640046

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =