۳۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۱
  • کد خبر: 640110
پایداری آب مصرفی ۴۵ روستا با عملیات جهادی صنعت نفت

آب مصرفی ۴۵ روستا با تعمیرات خط ۳۲ اینچ آب سردشت در کمتر از یک شبانه‌روز از سوی شرکت نفت و گاز آغاجاری به پایداری رسید.

به گزارش شانا به نقل از شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری، جواد تقی‌زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: تأسیسات آب‌رسانی سردشت مربوط به شرکت نفت و گاز آغاجاری با استحصال آب از هفت حلقه چاه با ظرفیت هر چاه روزانه ۶ هزار مترمکعب، تأمین آب حدود ۴۵ روستای مسیر خط ۷۵ کیلومتری ۳۲ اینچ، تأسیسات صنعتی مسیر و تأمین بخشی از آب شهر امیدیه را به‌عهده دارد.

وی افزود: از بهمن‌ماه ۱۴۰۲ گزارش نشت شدید آب از خط ۳۲ اینچ خروجی چاه‌های آب واقع در زیر جاده سردشت بهبهان - گچساران اعلام شد که سبب هدررفت  ۷ هزار مترمکعب آب می‌شد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری ادامه داد: به دلیل ترانزیتی بودن محور سردشت - بهبهان - گچساران به‌عنوان گذرگاه استان‌های خوزستان، بوشهر و کهگیلویه‌وبویراحمد و عبور روزانه ۷ هزار تردد از این مسیر، مجوز انسداد جاده به درخواست شرکت آغاجاری و با همکاری نماینده شهرهای بهبهان و آغاجاری در مجلس، فرمانداری بهبهان، بخشداری زیدون و اداره کل راهداری و پلیس راه استان میسر شد.

تقی‌زاده تصریح کرد: با توان شبانه‌روزی همکاران و اقدام‌های جهادگونه به کمک یک تیم ۱۵۰ نفری، در یک عملیات که پیش‌بینی می‌شد حداقل ۷۲ ساعت زمان نیاز داشته باشد، موفق شدیم طی مدت ۲۴ ساعت کار برش و خاکبرداری جاده به طول ۳۰ متر، عمق ۴ متر و عرض ۳ متر انجام دهیم و ضمن جداسازی لوله ۳۰ اینچ فرسوده، لوله غلاف ۴۲ اینچ به طول ۳۶ متر و لوله جریانی ۳۰ اینچ جدید به طول ۴۰ متر جوشکاری و با نصب فلنج در دو سر لوله به شکل اسپول آماده و جای‌گذاری شد.

وی گفت: عملیات سنگ‌کاری، گذاشتن دال بتنی، خاک‌ریزی و آسفالت نیز بلافاصله انجام و با برقراری جریان آب در ساعت ۶ صبح ۳۰ فروردین‌ماه، آب‌رسانی با راه‌اندازی هفت حلقه چاه و آب‌دهی حدود ۴۰ هزار مترمکعب در روز آغاز شد.

کد خبر 640110

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =