ویژگی بارز وزارت نفت در دولت سیزدهم، دیپلماسی موفق انرژی است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: ویژگی بارز وزارت نفت در دولت سیزدهم دیپلماسی موفق انرژی است، هرچند در زمینه امضای قرارداد با شرکت‌های داخلی نیز موفقیت‌های مطلوبی حاصل شده است.

حسین حسین‌زاده امروز (چهارشنبه، ۱۹ اردیبهشت) در حاشیه آیین گشایش بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به خبرنگار شانا گفت: بنده خود از خانواده صنعت نفت هستم و هر سال پیشرفت‌های این صنعت را از نزدیک شاهد بوده‌ام.

وی با بیان اینکه امسال بیش از ۱۷۰۰ شرکت داخلی و بیش از ۲۵۰ شرکت خارجی در بخش‌های مختلف نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در نمایشگاه نفت حضور فعال دارند، افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان و حتی شرکت‌هایی که در موضوع هوش مصنوعی دارای ابتکار هستند نیز در این نمایشگاه حضور خواهند داشت که این موارد از نکات مثبت این رویداد نفتی به شمار می‌آید.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بهره‌برداری از فاز ۱۱ پارس جنوبی از دستاوردهای بزرگ دولت سیزدهم در حوزه انرژی است، تصریح کرد: ویژگی بارز وزارت نفت در دولت سیزدهم، دیپلماسی موفق انرژی است. در زمینه خدمات فنی و مهندسی و همچنین ساخت پالایشگاه نیز در برخی کشورها موفقیت‌های مطلوبی حاصل شده است.

حسین‌زاده ادامه داد: در زمینه امضای قرارداد با شرکت‌های داخلی نیز موفقیت‌هایی از سوی وزارت نفت حاصل شده است. امضای قرارداد به‌منظور جمع‌آوری گازهای همراه، قراردادهای طرح ملی فشارافزایی میدان مشترک پارس جنوبی و... ازجمله قراردادهای داخلی در بخش نفت و گاز بود.

وی در پایان از تلاش‌های شبکه اطلاع‌رسانی نفت و انرژی (شانا) در بازتاب دقیق اخبار صنعت نفت، گاز، پالایش و پخش قدردانی کرد.

به گزارش شانا، در بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت بیش از هزار و ۷۵۰ شرکت ایرانی و خارجی در بخش‌های مختلف ازجمله شرکت‌های بالادست نفت و گاز، اکتشاف و تولید، سازندگان داخلی، صنایع میان‌دستی و پایین‌دستی گاز، پالایش و پتروشیمی و شرکت‌های دانش‌بنیان، پارک‌های فناوری، دانشگاه‌ها، استارتاپ‌ها و دیگر شرکت‌های مرتبط با صنعت نفت حضور دارند.

نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به‌عنوان اصلی‌ترین و مهم‌ترین رویداد نفتی ایران، با حمایت و سیاست‌گذاری وزارت نفت، از سوی شرکت ملی نفت ایران برگزار می‌شود و شرکت‌های اصلی وزارت نفت (شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز ایران، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و شرکت ملی صنایع پتروشیمی)، شرکت‌های زیرمجموعه و تابع آن‌ها و دست‌اندرکاران اصلی صنعت نفت، در آن حضور جدی و فعالی دارند.

این رویداد با شعار «صنعت نفت، جهش تولید، بهینه‌سازی فناورانه» روزهای ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت‌ ۱۴۰۳ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

کد خبر 641062

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =