پیشرفت فناورانه ایران در صنعت نفت با وجود شرایط تحریم

دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی‌ئی‌سی‌اف) در بازدید از نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران با اشاره به پیشرفت فناورانه ایران در صنعت نفت، گفت: نکته مهم آن است که ایران در شرایط تحریم این دستاوردها را داشته است.

به گزارش خبرنگار شانا، محمد حامل در نخستین روز برگزاری بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی (چهارشنبه، ۱۹ اردیبهشت) به همراه احمد اسدزاده، معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت ایران، از غرفه وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران بازدید کرد و با فعالیت‌های آن‌ها از نزدیک آشنا شد.

معاون وزیر نفت در امور بین‌الملل و بازرگانی در جریان این بازدید به تشریح وظایف امور بین‌الملل و بازرگانی وزارت نفت ایران پرداخت و گفت: در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری نشست وزارتی جی‌ئی‌سی‌اف به بهترین نحو در ایران هستیم.

اسدزاده تأکید کرد: گسترش همکاری‌ها در مجمع کشورهای صادرکننده گاز می‌تواند به توسعه بازارهای جهانی برای اعضای این مجمع در زمینه صادرات ال‌ان‌جی (گاز طبیعی مایع‌شده) بینجامد.

دبیرکل جی‌ئی‌سی‌اف با تأکید بر اینکه از مشاهده توانمندی شرکت‌های ایرانی حاضر در نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران و جایگاه صنعت نفت ایران تحت‌تأثیر قرار گرفته است، گفت: افزون بر وسعت و پرشماربودن شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه، معتقدم این نمایشگاه یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای نفتی خاورمیانه است.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه از نظر محتوا و تنوع فناوری‌هایی که به نمایش گذاشته شده، بسیار قابل توجه است، تصریح کرد: آنچه در نمایشگاه بین‌المللی نفت تهران مشاهده کردم حاکی از پیشرفت فناورانه ایران در صنعت نفت این کشور است.

دبیرکل جی‌ئی‌سی‌اف با بیان اینکه بسیاری از توانمندی‌های ایران در صنعت نفت و گاز برای جهان شناخته‌شده نیست، گفت: مجمع کشورهای صادرکننده گاز می‌تواند نقش مهمی برای شناساندن ظرفیت‌ها و توانایی‌های ایران در این عرصه ایفا کند.

حامل با تأکید بر اینکه این دستاوردها در صنعت نفت می‌تواند مایه غرور ایران باشد، گفت: دستاوردهای شرکت‌های ایرانی ستودنی است و نکته مهم آن است که ایران در شرایط تحریم این دستاوردها را به دست آورده است.

وی با تأکید بر اینکه مجمع صادرکنندگان گاز از مقدمات ایران برای برگزاری نشست وزارتی جی‌ئی‌سی‌اف در تهران حمایت می‌کند، ادامه داد: لازمه برگزاری نشست وزیران است که این مقدمات موفقیت‌آمیز باشد، کارکنان ما هم در دبیرخانه برای این منظور نشست‌هایی برگزار کرده‌اند.

دبیرکل جی‌ئی‌سی‌اف گفت: در همین زمینه، برای وزیر نفت ایران نامه و در عین حال دستورعمل و کتابچه‌ای را برای معاونت امور بین‌الملل و بازرگانی وزارت نفت ایران ارسال کرده‌ایم و مطمئن هستیم که ایران نسبت به دوره‌های گذشته نشست موفق‌تری برگزار خواهد کرد.

کد خبر 641097

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =