نشست تخصصی معرفی فراخوان جمع‌آوری کربن برگزار شد

نشست تخصصی معرفی فراخوان جمع‌آوری کربن در حاشیه بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شانا، رضا نوشادی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران امروز (چهارشنبه، ۱۹ اردیبهشت) در این نشست تخصصی که در حاشیه نخستین روز از بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برگزار شد، با بیان اینکه موضوع مهندسی و توسعه صنعت گاز در ۴۰ سال گذشته یک دوره سرآمدی و بالندگی را پشت سر گذاشته است، گفت: ما نگاه ویژه‌ای به شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش جمع‌آوری کربن داریم و در این باره از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه به شرکت‌های داخلی که در بخش جمع‌آوری کربن فعالیت می‌کنند ایمان داریم، افزود: حمایت از این شرکت‌ها به‌صورت معنوی و مادی انجام خواهد شد و معتقدیم اگر هم‌افزایی خوبی بین ما و معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری برای حمایت از دانش‌بنیان‌ها وجود داشته باشد، موفقیت بیشتری کسب خواهد شد.

ساجد کاشفی، مدیر انرژی و کربن شرکت ملی گاز ایران نیز در این نشست بیان کرد: مدیریت انرژی و کربن شرکت ملی گاز از طرح‌های کوچک و بزرگی که از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان برای جمع‌آوری کربن انجام شود حمایت‌های می‌کند.

شقایق حق‌جو، رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری نیز در این نشست تخصصی تصریح کرد: معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری تنها به موضوع حمایت از فناوری نپرداخته است، بلکه خود را ملزم به حمایت از چالش‌های فناوری مانند جمع‌آوری گازهای کربن نیز می‌کند، زیرا این چالش زندگی همه را تحث تأثیر قرار خواهد داد.

مصطفی میلانی، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته و دبیر این نشست تخصصی اظهار کرد: اگر روند تولید گازهای گلخانه‌ای کاهش نیابد با چالش‌هایی زیادی مانند خشکسالی و انقراض گونه‌های جاندار و... روبه‌رو خواهیم شد.

گفتنی است در پایان این نشست پوستر فراخوان جمع‌آوری کربن ستاد مواد و نوآفرین توسط نماینده معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و نماینده شرکت ملی گاز ایران رونمایی شد.

کد خبر 641103

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =