۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۳
  • کد خبر: 641157
بدرود مرد متین صنعت نفت

شجاع‌الدین بازرگانی، معاون پیشین وزیر نفت در امور حقوقی و مجلس، در کشاکش افتتاحیه بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، رخ در نقاب خاک کشید.

در کشاکش افتتاحیه بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی و در اثنای انبوهی از اخبار صنعتی و اقتصادی، خبر وداع یار دیرین انقلاب و مدیر مدبر صنعت نفت، بیشتر از دیگر خبرها به چشم آمد. شجاع‌الدین بازرگانی، معاون پیشین وزیر نفت در امور حقوقی و مجلس رخ در نقاب خاک کشید و به دیدار معبود شتافت. شجاع‌الدین بازرگانی، مرد متین وزارت نفت، در سال‌های خدمت صادقانه خود همواره تلاش کرد منشأ تصمیم‌ها و هم‌گرایی‌های اثرگذار میان مردان میدان صنعت و خانه ملت باشد. راستی در گفتار، متانت در رفتار و تدبیر در کردار از ویژگی‌های بارز و زبانزد شجاع‌الدین نفت بود که هماره در جلوه‌گاهی آراسته به احترام متقابل نسبت به دیدگاه همکاران تجلی داشت. بدون تردید، ترجمان عاقبت‌بخیری انسان، همانا زیست باعزت و مرگ باشرافت است؛ زیرا از پیشگاه معبود آمده‌ است و باید که در آستان او نماز عشق به جا بیاورد.

یار دیرین و مرد نجیب! دوستان و همکاران در خانواده بزرگ نفت هم‌پیمان می‌شوند که زین پس اردیبهشت هر سال، به‌رغم یادآوری خاطره تلخ فقدان وجود نازنین شما، جشن عزتمندی این صنعت دیرپا را با ادای احترام به ارواح طیبه شهدا و جان‌برکفان ایران اسلامی، باشکوه‌تر از سال گذشته برپا کنند.

اداره کل روابط عمومی وزارت نفت بار دیگر درگذشت زنده‌یاد شجاع‌الدین بازرگانی را خدمت مدیران و کارکنان شریف صنعت نفت و خانواده محترم آن مرحوم تسلیت عرض کرده، از درگاه خداوند سبحان برای بازماندگان ایشان صبر و سلامت مسئلت می‌کند.

مرحوم شجاع‌الدین بازرگانی متولد سال ۱۳۳۶ و دارای مدرک دکترا از دانشگاه تهران بود و سوابق اجرایی و مسئولیت‌های همچون معاونت آموزش و نیروی انسانی نیروی دریایی، قائم‌مقام مدیرعامل سازمان اتکا، معاونت هماهنگی و امور مجلس وزارت بازرگانی، قائم‌مقام وزیر بازرگانی، مشاور وزیر بازرگانی در امور اتاق بازرگانی و صنایع و معادن، عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران و نیز مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی نفت را در کارنامه مدیریتی خود داشت.

کد خبر 641157

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =