پژوهش‌های دانش‌بنیان در شرکت تأسیسات دریایی کلید خورد

شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی در حاشیه برگزاری بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با دانشگاه‌های صنعتی شریف و امیرکبیر تفاهم‌نامه همکاری علمی و پژوهشی امضا کرد.

به گزارش شانا، شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی با دانشگاه‌های صنعتی شریف و امیرکبیر در نخستین روز از برگزاری بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی (چهارشنبه، ۱۹ اردیبهشت) تفاهم‌نامه همکاری علمی و پژوهشی امضا کرد.

حسین شیوا، مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران، در جریان امضای این تفاهم‌نامه‌ها تأکید کرد: صنعت دانش‌بنیان، پژوهش و بهره‌جویی از ظرفیت دانشمندان جوان در حوزه صنایع، در دستور کار این شرکت قرار دارد و با استفاده از این ظرفیت‌های بومی، حضوری فعال‌تر در پروژه‌های برون‌مرزی خواهیم داشت.

وی از تشکیل کارگروه راهبردی پژوهش و فناوری این شرکت خبر داد و تأکید کرد این کمیته با همراهی دانشگاه‌های مختلف کشور ازجمله دانشگاه شریف و امیرکبیر، استفاده از فناوری‌های نو و بومی و جذب نیروهای مستعد را آغاز خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران افزود: جهش تولید که از اهداف کلان کشور به‌شمار می‌آید، با تکیه بر توان نیروی انسانی و زیرساخت‌های کارآمد شرکت‌هایی همچون شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران تحقق خواهد یافت و اکنون باید با بومی‌سازی دانش و فناوری‌های جهانی، نقش تأثیرگذار خود را ایفا کنیم.

علیرضا رهایی رئیس دانشگاه امیرکبیر، محمدجواد عامری، معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و حدادپور، معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف به نمایندگی از این دانشگاه‌ها، تفاهم‌نامه‌های یادشده را با شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی امضا کردند.

کد خبر 641184

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =