فرصت‌ برای نمایش توانمندی‌های صنعت نفت ایران به دنیا به‌طور کامل مهیاست

رئیس کارگروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه دیگر دنیا تک‌قطبی نیست و آمریکا به‌هیچ‌وجه اقتدار پیش را ندارد، گفت: فرصت‌ها مهیاست و ایران نیز با عضویت در سازمان‌های مؤثری مانند شانگهای، بریکس و... ظرفیت آن را دارد که توانمندی‌های صنعت نفت خود را به دنیا معرفی کند.

علی آقامحمدی امروز (پنجشنبه، ۲۰ اردیبهشت) با حضور در بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ضمن بازدید از شرکت‌ها و غرفه‌های مستقر در این نمایشگاه به خبرنگار شانا گفت: تعداد شرکت‌های خارجی در نمایشگاه نفت امسال به طور تقریبی دو برابر پارسال است و شرکت‌های داخلی نیز از تعداد هزار و ۵۰۰ شرکت در سال ۱۴۰۲ به هزار و ۷۰۰ رسیده و بر تعداد دانش‌بنیان‌ها هم روزبه‌روز افزوده می‌شود.

وی افزود: در برنامه پنج سال آینده باید تولید نفت را از ۳.۸ میلیون بشکه به ۵.۵ میلیون بشکه در روز برسانیم و این موضوع درباره گاز هم صدق می‌کند.  

رئیس کارگروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند، بخش خصوصی باید تمام‌قد به میدان بیاید. همچنین امسال در شهریورماه نمایشگاهی در بخش نفت خواهیم داشت که این نمایشگاه افق آینده این صنعت که شامل نیروی انسانی، فناوری‌های آینده و ساخت صنعت نفت است را ترسیم می‌کند.  

آقامحمدی گفت: ان‌شاءالله براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری که دستور مشارکت بخش خصوصی را صادر کردند، در شهریور یک حوزه مشارکت را خواهیم داشت که هرکس به اندازه توان و تخصص خود در آن مشارکت می‌کند که و به‌طور طبیعی یک بخش آن هم مشارکت خارجی است و آن‌ها نیز متوجه می‌شوند که چنین فرصتی پیش رویشان است.

وی بیان کرد: دیگر دنیا تک‌قطبی نیست و آمریکا به‌هیچ‌وجه اقتدارپیش را ندارد. پس فرصت‌ها کاملا مهیاست و ایران نیز با عضویت در سازمان‌های مؤثری همچون شانگهای، بریکس و... ظرفیت آن را دارد که توانمندی‌های صنعت نفت خود را به دنیا معرفی کند.

کد خبر 641206

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =